Úvod / Nyitóoldal
   
 
Oto Psenak  2017-04-14   2,203
Je bežný pracovný deň a bežný návštevný deň v novozámockej nemocnici. Rozsiahle parkovisko pred budovou nemocnice je poloprázdne, zato pri ceste sú  v hustom rade zaparkované autá  návštevníkov. Mohli by ste sa spýtať: A neparkovalo by sa im vari pohodlnejšie na parkovisku, ktoré je nato určené?  Určite áno, odpovedáme, len nechcú platiť 50 centov za každú započatú polhodinu firme O.Z.O.N. s.r.o.   

V živoriacom meste programovo rozkrádanom svojou samosprávou, z ktorého utiekla už desatina obyvateľov, nie je ľahké rozbehnúť úspešný biznis. Manželom Hozlárovým sa to ale pred nejakými desiatimi rokmi podarilo. Dostali výborný podnikateľský nápad - a či neošklbať návštevníkov nemocnice o nejaké to euro-dve?

Chcelo to ešte dostatočne bezškurpulózneho riaditeľa nemocnice, ktorý takúto zluvu podpíše a biznis mohol začať. V striktne katolíckom duchu lásky k blížnemu - Mgr. Hozlárová je popri mnohých svojich verejných funkciách v samospráve (a s nimi spojených biznis aktivít - písali sme tu) aj riaditeľkou katolíckej základnej školy, medzi sponzormi ktorej nájdeme aj  prevádzkovateľa parkoviska fy O.Z.O.N.

Aktuálna zmluva uzatvorená v roku 2012 skončí na jeseň tohoto roku a práve teraz je pravý čas aby verejnosť zdvihla svoj hlas a ukončila toto podnikanie. V súčasnosti sa otázkou parkovacieho biznisu pred štátnymi nemocnicami zaoberá aj minister zdravotníctva, keďže podobný skvelý biznis plán napadol aj iné sro-čky po celom Slovensku.

Nemala by však mlčať ani samospráva, veď ide o typický prípad parazitického podnikania, ktoré neprináśa žiadnu službu ani pridanú hodnotu pre mesto, ani pre pacientov ani pre nikoho, okrem dvoch pánov, ktorí sú pod zmluvou podpísaní...

Koniec-koncov tých 15 tisíc Eur (od minulého roku 30 tisíc Eur) ktoré fy O.Z.O.N. nemocnici platí (pri vlastných tržbách okolo 150 tisíc Eur), môže samospráva poukázať FNsP vo forme dotácií - s tým by p. poslankyňa Hozlárová nemusela mať problém - len nedávno odhlasovala 120 tisícovú dotáciu hokejistom....

Podarilo sa nám dohľadať inkriminovanú zmluvu:
 
  


 
 
 
 
 
 
 
 

The index.php: SIZE[b]: 20,959 MODIFIED: 2018.10.18 20:24:05.MD5: 553ff79abd70171c2b98ae24b2028758 STATUS: FALSE