Úvod / Nyitóoldal
   
 
Oto Psenak  2014-12-13   4,166
... lebo ani nemal prečo. NZTV ho zamestnala na príkaz mestského úradu. V NZTV nemal čo robiť, tak mu dali aspoň vypisovať Knihy jázd a raz týždenne kopíroval program z produkčného systému na server dunajskostredskej firmy, ktorá prevádzkuje portál NZTV. Tak dve hodiny práce týždenne aj s cestou a kávičkou... Výnimkou boli iba dni, keď zasadalo zastupiteľstvo, vtedy si obliekol tričko NZTV, poprechádzal sa aby ho bolo vidieť, a sadol si k technikovi obsluhovať dva potenciomentre hlasitosti mikrofónov, čo ten mohol rovnako dobre robiť aj sám ...  


... mert nem volt rá oka, hiszen Tibort az NZTV a városi hivatal utasítására alkalmazta. Feladata nem volt, így rábízták legalább a szolgálati autók fuvar-nyilvántartását. Azonkívül hetente egyszer kimásolta az adást a szerkesztőség rendszeréből a portált üzemeltető dunaszerdahelyi cég szerverére. Ez összesen kb. heti 2 órát vett igénybe utastul - kávéstul. Kivételt csak azok a napok képeztek, amikor ülésezett a képviselőtestület. Olyankor Tibor az  NZTV-s pólójában járt-kelt, majd beült a technikushoz a mikrofonok hangerejét felügyelni az adás alatt - amit egyébként az maga is elvégezhetett volna egyéb dolga mellett...

Portálunk megalakulása óta foglalkozik az érsekújvári magyar közösség állapotával, a Csemadok-Kultúrkorzó szembenállással, azzal, hogyan esett közösségi életünk áldozatul az eddigi polgármester manővereinek.
Ahogy városunk, úgy a magyar közösségünk is fordulóponthoz érkezett. Rendkívül kívánatos, időszerű és üdvös lenne, ha a városháza elzárná a különböző dotációs és egyéb csapokat, amelyeken keresztül eddig néhányunk zsebébe pénzek csordogáltak annyi zavart és rossz vért szülve... A dilemmákról és lehetőségekről a "Kinél legyen a kulcs?" c. cikkünkben írtunk.


Előző cikkeink:
30.11.2010   Miben látom a meggyengült magyar képviselet okait Érsekújvárban
01.01.2011   Egy új esztendő margójára
23.01.2011   Január 21-én megtartotta első közgyűlését az érsekújvári KultúrKorzó
22.02.2011   Az érsekújvári Csemadok évzáró taggyűlése 2011. február 14-én
24.02.2011   A tisztánlátás kedvéért
19.08.2011   Hová lett Szent István király? / Kam sa podel Sv. Štefan?
12.12.2011   Nem kapott pénzt a KultúrKorzó
18.03.2012   Ha Augusztus 20-án lehetett "Mamma Mia", akkor Március 15-én miért ne lehetne "Ördög tánca"?
28.11.2012   A KultúrKorzót megint kisemmizték...
25.01.2013   Az érsekújvári "Itt a piros! Hol a piros?"
18.02.2013   A KultúrKorzó mérsékelt lelkesedést mutat...
27.02.2013   "Néhány kakas kukorékol torkaszakadtából kisebb-nagyobb szemétdombokon..."
04.08.2013   Időutazás sima landolással
20.08.2013   Az érsekújvári magyarságnak az idén sem sikerült méltóképpen megünnepelnie Augusztus 20-át
13.11.2013   "Beszéljük meg!" címmel szervezett kötetlen beszélgetést az érsekújvári Kultúrkorzó
01.02.2014   Saját alapítású városi díj létrehozását kezdeményezi az érsekújvári KultúrKorzó
15.03.2014   A március 15-iki ünnepségek Érsekújvárban idén is a megosztottság jegyében
24.03.2014   Az ál-civilek esete a hazug firkásszal...
05.10.2014   Az érsekújvári MKP kiáll a jelenlegi polgármester Pischinger Géza újbóli jelöltsége mellett
04.11.2014   A KultúrKorzó PT nyílt levele Érsekújvár polgáraihoz
27.11.2014   Kinél legyen a KULCS?
2014-12-17 08:53:54 TiborKurina
Péter, pont en beszelek. :))) Tudod van olyan intezmeny, hogy demokracia meg szolasszabadsag. Ez azt jelenti, hogy nem kell mindenkinek egy oldalon allni, lehetnek mas velemenyek es az emberek BATRAN kinyilvanithatjak azt, sot meg masra is szavazhatnak. En is masra szavaztam, mint Te. En meg kb 4000 mas valsztopolgar is. Es a gyoztesnek gratulalni szokas. Foleg a vesztes taborbol. De hat hhogyan is tudhatna az aki epp ennek a Gezanak koszonhetoen tobb, mint 10 evig mukodhetett. Ami Logportalt illeti, remelem az uj vezetes nyilvanossagra hozza az egesz koltsegvetest, beleertve a reklam kampanyt is. ;))
2014-12-17 06:18:31 Péter
Tibor Kurina! Pont te beszélsz? Aki nyíltan Gézát pártoltad, majd mikor láttad, hogy vesztett siettél a győztesnek "őszintén" gratulálni? Hogy is volt az a Logportal dolog? Fikáztad, aztán egyszercsak megint megváltozott minden? Ejnye, ejnye! Valahogy sosem becsülték azt, ami ingyen volt, ami viszont pénzbe kerül, az értékes. Egészségügy, oktatás...ez ugye mind ingyenes, ugye? Mondj egy híres nagy zenekart, aki ingyen jár koncertezni? Te csinálnád ingyen?
2014-12-16 08:52:18 TiborKurina
Juuujjj de szellemes a Péterunk...juujjj de nagyon szellemes :)) meg ha vezeteknevet nem is vallalja.... "fontosabb és nemesebb dolgokat szolgálhassanak , mint az ilyen fikázós weboldalak üzemeltetése" meg hogy "akik tesznek valamit városunkért, magyarságunkért , kultúránkért."...nagyoon szellemes.... bizonyara sajat szabad idobol es ingyen tesznek ezert "a kis nemzetert, ezert a kis varosert...." :))))))))
2014-12-15 20:26:18 Ja
Péter ! Szerintem a "meg tudom ítélni a dolgokat", és a "kötve hiszem, hogy tévednék" még nem igazolja , hogy tudja is , ki mit tesz /és tett/ a "városunkért , kultúránkért , magyarságunkért" ! Ám ha mégis , akkor elnézését kérem , és arra is , hogy szíveskedjék felsorolni , mit tettem pl. az utóbbi 8 évben - ilyen szempontból - én ! /Juhász Mária/ Egyébként : az igazságkeresés mindenki kötelessége lenne ! Kérem , ne címkézze , sértegesse a kötelesség-teljesítőt ! Köszönöm !
2014-12-15 06:11:51 Péter
Admin! Először is jó lenne tudni a különbséget a mindannyiuk és a mindannyiunk szó között. A mindannyiunk nyelvtanilag jelenti, hogy beleértve engem is, a mindannyiuk meg mindenkit rajtam kívül - figyelni kellett volna az iskolában.
Honnan tudom megítélni? Talán 30 év elég hosszú idő ehhez. Többek között én is ott voltam abban a tömegben, akit a Csemadok nemkívanatos, drogos, és minden egyéb jelzővel illetett. És voltak ott fiatalok, orvosok, tanárok, tisztes munkában megőszült halántékú emberek, akiknek csókolommal illik köszönni, és szüleim és nagyszüleim fizikai, morális és anyagi segítsége után, akik annak idején a házat építették talán volt annyi erkölcsi jogom, hogy ne ilyen választ kapjak. Szóval meg tudom ítélni a dolgokat, és kötve hiszem, hogy tévednék. " mindezt saját és nem a mi érdekünkben" apropó, önnek mi az érdeke? Kicsit hasonlít azokra a jóakarókra, akik a kommunizmusban a templom mellett jegyzeteltek, hogy ki megy be.
2014-12-14 11:16:32 Admin
Kedves Péter, ez a páratlan páros - Gejza és Tibor - mindannyiunk kárára szövetkezett, értelemszerűen tették mindezt saját és nem a mi érdekünkben. Ha Ön ilyen alapvető dolgokban téved, hogyan tudná megítélni, ki és mit tesz "városunkért, kultúránkért, magyarságunkért" ?!
2014-12-14 06:33:01 Mary
Igen , a cikk megfogalmazása figyelemreméltó /most is/ , és annak időszerűsége elgondolkodtató /mint mindig/ ! Péter reméli , hogy "Legjobb védekezés a támadás !" Ejnye , ejnye ! "Kilóg a lóláb !" Mert vagy tudatos udvariasság a többes szám 1. személye /"néhányunk zsebébe"/ , vagy véletlen elírás ! És NEM * "NYÍLT * VÁLLALÁS" ! Sokan tudjuk , hogy NÉHÁNYAK * ZSEBÉBE "csordogált" a pénz ! Nem kevés ! No , nem ? Péter !
2014-12-13 19:50:01 Péter
Figyelemreméltó a cikkíró megfogalmazása, s elgondolkodtató a cikk aktualitása. "amelyeken keresztül eddig néhányunk zsebébe pénzek csordogáltak" tehát Ön nyíltan vállalja, hogy az Ön zsebébe is csordogáltak a városházi pénzek. Igen üdvös dolog lesz, hogy ezentúl remélhetőleg ezek a csordogálások elapadnak, hogy fontosabb és nemesebb dolgokat szolgálhassanak, mint az ilyen fikázós weboldalak üzemeltetése, mellyel célt elérni nem lehet, de alibizmusnak kitűnő, s lehet anyázni azokat, akik tesznek valamit városunkért, magyarságunkért, kultúránkért.
 
 

The index.php: SIZE[b]: 20,414 MODIFIED: 2018.06.10 13:28:21.MD5: c02334ce96713ec2382c9504b68e1856 STATUS: OK