Úvod / Nyitóoldal
   
 
Oto Psenak  2015-02-10   1,597
A fiatal érsekújvári magyar képviselő többször is megpendítette az elmúlt hetekben a magyar alpolgármester ügyét - mintegy sejtetve, hogy Érsekújvárban létezik egy íratlan szabály a másik polgármester-helyettes nemzetiségét illetően.  Jelenleg - az elmúlt ciklusoktól éltérően - városunk egyetlen alpolgármesterrel üzemel, aki viszont - szintén teljesen újszerűen és szokatlanul - napi 8 órát dolgozik.  


Az utolsó havi jövedelem kifizetése kapcsán az új városvezetés a leköszönő alpolgármesterektől a ledolgozott órákról kért kimutatást (kiderült , hogy a belső szabályzat szerint min. 20 órát kötelesek a munkahelyükön tölteni). Egyikük a kérés hallatán kijelentette, hogy márpedig őneki ilyenje nincs - így az utolsó fizetését nem is kapta meg a mai napig... Információink szerint az  alpolgármesterek heti 2 órákat töltöttek munkahelyükön... és vitték haza a több mint 2000 Eurót a hónap végén... (Egyébként a leköszönt magyar alpolgármester e sorok íróját anno arról győzködte hevesen, hogy átlagfizetését adózás után és az év-végi +100% jutalom nélkül kellene feltüntetni...)
A fiatal képviselő urat viszont láthatóan nem a kérdés ezen oldala ragadta meg... Érdeklődési regisztere amúgy is meglehetősen szegényes és mindeddig abban merült ki, hogy a lepusztult és lenullázott-, ezer sebből vérző városunkat kétnyelvűsítési kampánnyal próbálta jobb kondícióba hozni...
A magunk részéről egyáltalán nem siettetnénk a magyar alpolgármester kinevezését. Egyfelől elég az alpolgi-ból egy is, másfelől az MKP helyi vezetői oly mértékben kompromittálódtak, hogy efféle vállalás - merjük remélni - meg sem fordult a fejükben...
 
 

The index.php: SIZE[b]: 20,414 MODIFIED: 2018.06.10 13:28:21.MD5: c02334ce96713ec2382c9504b68e1856 STATUS: OK