Úvod / Nyitóoldal
   
 
Benkő Timea  2017-03-27   902
A százhalombattai Széchenyi István Szakgimnázium és Gimnázium és az érsekújvári Pázmány Péter Gimnázium vezetői, Málnási-Szász Myrtill és Peternai Zsuzsanna 2017. március 24-én testvériskolai együttműködési megállapodást írtak alá.  


A két intézmény már második éve működik sikeresen együtt a nemzetközi Erasmus+ projekt keretén belül, és a Rákóczi Szövetség nyertes pályázóiként is már két alkalommal meglátogatták egymást. A százhalombattai diákok és tanárok az aradi vértanúk emléknapján jártak városunkban, a pázmányosok az 56-os forradalom és szabadságharc ünnepe alkalmából tartottak közös megemlékezést a battaiakkal iskolájukban.

 A mostani találkozóval tovább szerették volna erősíteni a két iskola közötti köteléket, ezért létesítettek testvériskolai kapcsolatot. Írásban vállalták, hogy szakmai és kulturális téren együttműködnek és diákjaik nemzeti identitástudatának megerősítése érdekében mindenkor kölcsönösen támogatják egymást.
A következő látogatásra a nemzeti összetartozás napja alkalmából június 4-én kerül majd sor városunkban.
 
 

Malnási-Szasz Myrtill

Peternai Zsuzsanna


A megállapodás

 
 

The index.php: SIZE[b]: 20,316 MODIFIED: 2018.01.23 22:11:49.MD5: 261c2f536b3ed3c76a2e24cc5dec0d98 STATUS: OK