Úvod / Nyitóoldal
   
 
Milan Kupecký  2017-07-01   1,027
Najmä v dôsledku posledných horúcich dní sú takmer všetky kúpaliská zaplnené. Vrátane  wellness centier. V mnohých prípadoch týmto, inak povedané krytým bazénom dajú ľudia prednosť pred otvorenými kúpaliskami takpovediac pod holým nebom, najmä z obáv pred silou ultrafialových lúčov. Najmä lekári varujú návštevníkov kúpalísk pred slnením sa najmä v čase poludňajších hodín, kedy slnečné lúče pôsobia najintenzívnejšie.  


Keďže je začiatok letného dovolenkového obdobia, cesta nás so zvedavosťou a možnosťou vykúpania sa, zaviedla do palárikovského Wellness centra, ktoré sa postupom času stáva čoraz známejším a tým i navštevovanejším. Nielen kvôli nádhernému dekoračnému prostrediu v jeho okolí, najmä výsadbou rôznych okrasných kríkov a kvetov, ale i kvôli vode a službám, ktoré tu v rámci kúpania poskytujú.
 
V areáli tohto relaxačného centra  je návštevníkom k dispozícii oddychový bazén s rôznymi atrakciami ako sú divoká rieka, protiprúd, perličkový kúpeľ, chŕliče, vodný dáždnik, vírivá vaňa (jacuzzi), vodopád, hydromasáž a sauna. V saunovom svete sa nachádzajú tri druhy - parná sauna, fínska sauna a infrasauna.V priestoroch relax centra sa nachádza aqua bar, v ktorom sa hostia môžu občerstviť širokou ponukou nealkoholických i alkoholických nápojov, pizzí a snackov. Súčasťou Wellness centra je masážny salón, v ktorom sa kvalifikovaní maséri starajú o celkovú fyzickú aj duševnú pohodu.Tu hostia načerpajú nové sily a energiu. Všetko dôležité nám priblížia fotozábery z jedného návštevného dňa. V ten deň sme narátali iba v oddychovom bazéne bezmála päťdesiat kúpajúcich sa, pričom jednorázová celodenná kapacita môže presahovať aj 170 ľudí s tým, že sa obmieňajú približne v dvojhodinových intervaloch, pretože skriniek na uloženie vecí návštevníkov je 62.
Ako nás informovala manažérka Alena Michnová Wellness je otvorený počas týždňa iba v popoludňajších hodinách, plus v piatok je večerné kúpanie. Cez víkend je kúpanie celodenné.

Návštevníci sem prichádzajú z rôznych miest, dá sa to "prečítať" aj z dopravných značiek aut na parkovisku.
 - Dnes sú tu napríklad návštevníci zo Zlatých Moraviec, Nitry, Šale, Šurian, Nových Zámkov, ba dokonca sú tu aj hostia z Čiech. To sa už dozvedáme od recepčnej Viktórie Černákovej, ktorá v ten deň slúžila spolu s Tobiášom Račekom, pretože okrem predaja lístkov treba hostí aj obslúžiť. Službu v plavárni mal plavčík Andrej Zálešák, ktorý sa strieda v službe s Jankou Chudivániovou. K nim patrí aj ďalšia pracovníčka, dnes mimo služby, Alexandra Mančíková.

Ďalej sme sa dozvedeli, že najviac návštevnílov majú počas sviatkov a väčší nával očakávajú teraz počas školských prázdnin. Prichádzajú sem aj  rodičia a starí rodičia s tými najmenšími ratolesťami, ktoré majú navyše, okrem osvieženia sa najmä v týchto letných horúcich
dňoch, aj množstvo zážitkov.

 

Pred vchodom do Wellness centra je nádherný záhon kríkov
    

Pohľad do bazéna
 

Pri pokladni ju tentoraz Tobiáš Raček
 

Za obslužným pultom Viktória Černáková
 

Často využívaná je tzv. výrivka
 

Rodina Kelková z Tvrdošoviec, manžel Roli, manželka Kitty a ich ratolesti René a v kočíku malá Zoé
 

Trojročný René si hovel v zámku a hotoval sa za malého princa
 

Časť bazéna so silným prúdom vody
 

V časti Welness centra je možnosť na relax aj pre nekúpajúcich sa. Na snímke rodina Scholtzových
 

Šuranec Marián Kuky s manželkou Renátkou a priateľkou Evou Košťálikovou sa po osviežení vodou rozhodli nabrať na seba trochu zo slnečných lúčov.
 

Plavčík Andrej Zálešák sa stará nielen o bezpečnosť kúpajúcich sa
 

Na parkovisku vidieť poznávacie značky z rôznch aj vzdialenejších miest
 
Milan Kupecký, snímky autor
 
 
 

The index.php: SIZE[b]: 20,414 MODIFIED: 2018.06.10 13:28:21.MD5: c02334ce96713ec2382c9504b68e1856 STATUS: OK