Úvod / Nyitóoldal
   
 
Milan Kupecký  2017-08-17   598
Tohoročný, dvojdňový jubilejný Zraz historických vozidiel tzv. Trnavských 100 kilometrov  zorganizoval trnavský Klub historických vozidiel Trnava už po dvadsiaty raz. Tento rok sa zúčastnilo na podujatí približne 50 posádok (automobily aj motocykle).  Účastníci boli zo Slovenska a z Čiech. Ubytovaní boli na Smolenickom zámku neďaleko Trnavy.  

 
Štartovali z Trojičného námestia v Trnave, a ich prvá etapa viedla cez jedenásť obcí Trnavského Nitrianskeho a Novozámockého okresu s cieľom v kaštieli Château Béla, ktorý  sa nachádza v malebnej dedinke Belá na južnom Slovensku, neďaleko hraníc s Maďarskom. Druhú trasu absolvovali motorizovaní jazdci na druhý deň a ich trasa viedla cez  štrnásť obcí spomínaných regiónov. Končila na trnavskom parkovisku pred reštauráciou Relax, kde sa zároveň uskutočnila výstava týchto veteránov, respektíve historických vozidiel pre širokú verejnosť.
 
Nás potešilo, že okrem návštevy kaštieľa v Belej sa zastavili členovia kolóny aj v palárikovskom Wellness centre, kde mali spoločný obed. Ako nás informoval vedúci výpravy a hlavný organizátor podujatia PhDr. Miloš Krištofík s krátkym pobytom i obedom ako i s pohostením boli nadmieru spokojní a zároveň vyslovili obdiv, čo sa v obci podarilo za krátky čas od ich ostatnej návštevy vybudovať. Počas uvedených dvoch víkendových dní stihli motoristi navštíviť aj  maďarský Ostrihom, kde si prezreli  baziliku s výkladom. Podujatie Trnavských 100 kilometrov organizuje klub už dvadsať rokov. Stalo sa tradíciou, že každý piaty ročník smeruje konvoj aspoň kúsok za hranice Slovenska. V desiatom ročníku si prezreli niektoré historické objekty v Rakúsku, v pätnástom zavítali do Českej republiky. Na záver podujatia bolo slávnostné vyhodnotenie akcie a všetci účastníci obdržali pamätnú plaketu.

 

Historické vozidlá  sa všade tešili veľkému obdivu a záujmu
 


Počas obeda v modernej jedálni Wellness centra v Palárikove
 
 
 
 

The index.php: SIZE[b]: 20,414 MODIFIED: 2018.06.10 13:28:21.MD5: c02334ce96713ec2382c9504b68e1856 STATUS: OK