Úvod / Nyitóoldal
   
 
Oto Psenak  18-02-15   1,551  
0
Ráno cestou okolo tržnice som sa práve chystala urobiť aktuálne foto z rekonštrukcie, keď sa mi jeden človek v žltej pracovnej vetrovke vedľa pracujúceho bagristu začal hlasno vyhrážať, že mi rozbije foťák... - popisuje svoje zážitky aktivistka ktorá na Facebooku deň čo deň dokumentuje stav prác na rekonštrukcii trhoviska. Zdá sa, že niekomu tečú nervy.... a ani nečudo, firma Brantner nie je zvyknutá na kontrolu verejnosti - biznis primátora a ním nominovaného konateľa za takmer 4 milióny Eur ročne je najstráženejším tajomstvom radnice. Investícia do zastrešenia trhoviska od začiatku nebola šťastný nápad - Brantner, ktorý  skončil rok 2015 so ziskom 7,5 tisíc Eur, nebol vytvorený na to, aby do mesta investoval, ale práve naopak.  

Z prvého zlého rozhodnutia potom vyplynuli ďalšie. Aby sa sanoval rozpočet mestskej firmy, miesto zastrešenej haly postaví iba akési cirkusové šapitó z nepremokavej textílie, pod ktorou bude riadne veterno a temno.

Aby sa sanovala pošramotená povesť radnice, znenazdajky sa vynoril plán vybetónovať priestor medzi panelákmi pod nové parkovisko. Na to by sa potom mohli žiadať ďalšie peniaze od zastupiteľstva, ktorými by sa zasa trošičku podoprelo šapitó. I tu sa však vloudila chybička - plán sa nepodarilo utajiť a obyvatelia dotknutých panelákov zakričali riadne nahlas. Nepozdáva sa im nápad zlikvidovať ich beztak zanedbaný životný priestor a spúšťajú protestnú petičnú akciu (môžete si ju stiahnuť tu...) Sledujú príkladu nedávnej podobnej aféry ohľadom pozemku za Ajaxom, ktorá skončila úspechom signatárov petície a už vedia, akej reči naši vítečníci rozumejú.

Solidarizujeme sa a držíme palce nielen neohrozenej aktivistke s fotoaparátom ale aj obyvateľom Šafárikovej ulice v ich zápase s Brantnerom a všetkým, čo reprezentuje.
 
 


S použitím materiálov FB skupiny Občianska kontrola NZ

 
 
 

The index.php: SIZE[b]: 21,697 MODIFIED: 2018.12.04 23:13:49.MD5: 9e9360fc5ac00f07cbbd76f98e8210ab STATUS: OK