Úvod / Nyitóoldal
   
 
Oto Psenak  15-09-15   2,637  
0
"Mesto nemôže vypratať bezdomovcov z cudzieho objektu a hrozí, že ho obsadia bezdomovci" je zhruba správa, ktorú chcel autor článku v My/Naše novosti odovzdať čitateľom, poštekliac ich ovyklým spôsobom na obyklých miestach. Do chátrajúcich budov na Kasárenskej ul. sa nasťahovali bezdomovci, ktorí "nie sú mestským policajtom neznámi" pokračuje autor, a postupne uvádza čitateľov do tajov existencie bezdomovcov využívajúc prírodopisnú licenciu  obvyklú pri zoznamovaní so životom nejakého neznámeho druhu. Tento neodlieta na zimu do teplých krajín, ako by sa mohol niekto nazdávať, ale "s príchodom zimy si hľadá šachty teplovodného potrubia". "Niekedy im stačí malý otvor, za ktorým si vytvoria priestory o ktorých ani my nevieme", opisuje zvyklosti tohoto zvláštneho druhu náčelník mestskej polície. Dozvedáme sa, že mestská polícia už vynaložila veľa energie pre vyriešenie otázky bezdomovcov. "Predtým tieto skupiny vykázali z kríkov pri budove Matice, z okolia bývalej elektrotechnickej priemyslovky a ďalších lokalít." Pri riešení otázky bezdomovcov nezaháľa ani Mesto. Usilovne si dopisuje s terajśím majiteľom budov, ktoré pôvodnému majiteľovi kedysi samo predalo za jedno euro. Atakďalej.  


Keď sme po nástupe nového vedenia mesta zaregistrovali novoročný obed primátora pre ľudí bez prístrešku, verili sme, že skončila schovávačka s bezdomovcami a mesto vytvorí minimálne podmienky pre život a zmysluplnú existenciu týchto ľudí. Žiaľ nič také sa nestalo, nezaregistrovali sme žiadneho terénneho pracovníka, ani iné aktivity mestského úradu (azda okrem jedinej - výdaja teplej stravy 2x týždenne).

Čo však novozámocká verejnosť môže plným právom očakávať nezávisle od skutočnej či predstieranej bezradnosti kompetentných je, aby prestala mediálna manipulácia. Možno sa stačilo náčelníka MP spýtať, kam dúfa, že sa uchýlia ľudia, ktorých vykáže raz odtiaľ, inokedy odinakiaľ. Prípadne čo je pravdy na tom, že ešte nie tak dávno vyvážali cezpoľných bezdomovcov za hranice mesta do poľa, a tým domácim podpaľovali pelechy na Sihoti.  Lebo tupú ignoráciu na sto spôsobov ako situáciu neriešiť, sme zažili už nespočet. Je najvyšší čas začať hľadať spôsoby, ako ju riešiť. Ostatne, ak pre 86, prevažne starších ľudí možno vydávať noviny za 100 tisíc Eur ročne a prevádzkovať TV za ďalších minimálne 100 tisíc - "len aby načisto neostali bez informácií" - potom by sa azda mali nájsť groše aj pre ďalšiu stovku, aby tí zasa načisto neostali ... bez strechy nad hlavou.
2015-09-16 18:39:55 FeroF
Mesto nevie riešiť vážnejšie témy ktoré sa týkajú priamo jeho občanov. Myslím tých ktorí tu platia nejaké dane za to že tu žijú či podnikajú. V prvom rade by sa mesto malo starať o ich potreby a ich záujmy. Mesto zatiaľ až jeden krát (!!!) pokosilo vlastný pozemok pri mojom bydlisku. Mesto nerieši verejné osvetlenie verejných priestranstiev - máme pri dome lampy ktoré nesvietia už roky. Nevynáša častejšie smetiak, lebo ako povedali na mestskom úrade, takto to stačí a to že je preplnený je OK - v našom meste príznačná skratka. Kým sa nevyriešia potreby ľudí ktorí toto mesto živia, tak nevidím dôvod na investície do bývania a stravovania bezdomovcov.
2015-09-16 07:23:41 karol24
Admin, zasa v článku splietate veci nesúvisiace dokopy...
Bezdomovci majú možnosť uchýliť sa do útulku,ale treba sa pozrieť či nie je trošku chyba aj v nich samotných...
Ak majú dodržiavať pravidlá,že ich ubytujú ale nesmú napr. piť alkohol tak mnohí odmietnu. Ja osobne som chcel tiež niektorým pomôcť, ale každý sa na mňa arogantne osopil, že či sú nejaký chudáci,že im treba pomáhať, nech im dám pokoj alebo peniaze na alkohol alebo cigarety. Komu niet rady tomu niet pomoci!
Odvtedy sa nesnažím žiadnemu z nich pomáhať. Lebo kto nestojí o pomoc, tomu je zbytočné pomáhať. K tomuto asi toľko. Čiže sa treba na to pozrieť aj z druhej strany a nielen kritizovať stále mesto.
 
 

The index.php: SIZE[b]: 27,591 MODIFIED: 2020.06.02 00:09:45.MD5: c6ad8206bdc603ae024c3c247da15b9c STATUS: FALSE  This window is : x