Úvod / Nyitóoldal
   
 
Oto Psenak  16-10-27   1,900  
0
"S informáciami cez hranice v Pons Danubii prihraničnom regióne" bol názov projektu o ktorom sme referovali v článku "Projekt skončil, nezabudnime" pred tromi rokmi. "Informácie cez hranice" znamenali vtedy šoty regionálnych televízií plus z vlastnej produkcie Pons Danubii publikované na YouTube. Pýtate sa, aký to malo mať zmysel? Domnievame sa že žiadny, okrem získania takmer 300 tis. € dotácií firmou Pons Danubii z programu slovensko-maďarského programu cezhraničnej spolupráce. Že v tomto eurofondovom programe je peňazí dosť na všelijaké hlúposti, o tom svedčí aj iný novozámocký projekt, ktorý bol z neho financovaný - fiktívny špedičný portál Logportál za pol milióna Eur - synonymum pre peniaze vyhodené von oknom. 

21. októbra dostali poslanci na stôl ďalšie dva pochybné projekty, ktorými by ktosi opäť rád pustil žilou rozpočtu na cezhraničnú spoluprácu. Detské ihrisko za 12 miliónov korún a požičovňa mestských bicyklov. Hlavne druhému projektu sa musí potešiť každý, kto o ňom počuje - konečne budú aj Nové Zámky civilizovaným mestom ako Budapešť, či Ostrihom. Tomu nasvedčuje aj radostný ohlas v regionálnych a celoštátnych médiách.
 
Ak si však prečítate Návrh na spolufinancovanie projektu, ľahko zistíte, že mesto má hrať rolu púheho štatistu v projekte, cez ktorý má pretiecť nevedno koľko peňazí nevedno komu za nevedno akých podmienok. Ide v skutočnosti o prenájom parkovacích plôch pre dva stojany na bicykle. Predpokladáme, že pôjde o projekt veľmi podobný projektu verejných infokioskov, zriadených svojho času mestom prostredníctvom VÚC za európske peniaze, ktoré išli do šrotu bez toho, aby sa ktokoľvek čo i len pokúsil ich rozumne prevádzkovať (písali sme tu).
 
Je vskutku nepochopiteľné, prečo sa mesto nepokúša informovať verejnosť regiónu o množnostiach čerpania eurofondov, nehľadá príležitosti a synergie... Mietso toho sa púšťa do všakovakých pochybných projektov ktorých výsledok je vždy rovnaký...
 
 

The index.php: SIZE[b]: 27,706 MODIFIED: 2021.01.22 22:13:44.MD5: f5341ba7412a090aa762cfdb4916ed98 STATUS: OK  This window is : x