Úvod / Nyitóoldal
   
 
Oto Psenak  17-03-06   1,816  
0
Alexej Navaľnyj je aktuálne najznámejśí ruský opozičný politik. Jeho situácia je neistá - z jednej strany by si prezident Putil prial vysokú účasť vo voľbách, k čomu môže Navaľného účasť dopomôcť, z druhej strany je tento Igor Matovič ruskej politickej scény nepríjemnou blchou v kožuchu ruského medveďa. Voči Navaľnému sa v súčasnosti vedie trestné stíhanie, jeho brat je už vo väzení, napriek tomu (alebo práve vďaka tomu) jeho popularita stále rastie. Nemalou mierou tomu napomáha aj žáner krátkych dokumentárnych filmov o korupcii na najvyšších miestach, ktoré produkuje.  


V posledných dvoch filmoch sa zameral na ruského premiéra Medvedeva a jeho posadnutosť obstarávaním nehnuteľností a stavaním exkluzívnych sídiel. Kým predchádzajúci Navaľného film si za 4 mesiace pozrelo 5 miliónov ľudí, najnovśí film za 4 dni zhliadlo 6 miliónov divákov. V oboch filmoch autori hojne používajú drony s kamerami, vznikajú tak plastické obrazy veľkých luxusných usadlostí ktoré v hlavách bežných ruských ľudí kaďodenne zápasiacich o prežitie nemôžu nevyvolávať údiv a zlosť.
 


"Pre Vás to nie je žiadny Dimon!" Paláce, jachty, hospodárstva - tajná ríša Dmitrija Medvedeva.  (Dimon=prezývka D. M.)
 


Tajné sídlo Dmitrija Medvedeva
 
 
 

The index.php: SIZE[b]: 27,706 MODIFIED: 2021.01.22 22:13:44.MD5: f5341ba7412a090aa762cfdb4916ed98 STATUS: OK  This window is : x