Úvod / Nyitóoldal
   
 
Oto Psenak  20-04-11   1,918  
0
Žijeme v pohnutej dobe. Pred mesiacom boli vládou prijaté mimoriadne opatrenia v súvislosti s epidémiou koronavírusu, ktoré zasiahli do života každého obyvateľa Nových Zámkov. Samospráva sa však stále iba veľmi pomaly prispôsobuje zmeneným podmienkam. Preskúmali sme dodávateľské faktúry za obdobie od 15. marca a zistili sme, že Mesto vynaložilo na sebapropagáciu primátora - rôzne reklamné a darčekové predmety - viac, ako na všetky opatrenia proti epidémii dokopy.  

Všetky dodávateľské faktúry za obdobie od 15. marca do 9. apríla mali sumárnu hodnotu 350 tisíc Eur, z čoho 180 tisíc Eur poputovalo do Brantneru.

Medzi faktúrami sa nám podarilo identifikovať 9 nákupov, ktoré súvisia s ochranou proti epidémii koronavírusu v celkovej hodnote necelých 10 tisíc Eur.V rovnakom období  bolo zrealizovaných 6 nákupov reklamných a darčekových predmetov. Medzi tieto nákupy sme zaradili aj "ochranné antibakteriálne rúška" za necelých 5 tisíc Eur. Nie je jasné pred akými baktériami a koho malo ochrániť 1000 exkluzívnych rúšok s erbom mesta a všitým monogramom OK, ktoré si primátor objednal u spriaznenej nitrianskej firmy za ceny nápadne vyššie, než boli aktuálne ponuky novozámockých dodávateľov. Navyše, ako vysvitlo, ide o firmu, ktorej majitelia sa nedávno pokúsili od mesta odkúpiť pozemky pod garážou, ktoré pod garážou neboli. Deal nakoniec stroskotal na duchaprítomnosti opozičnej poslankyne, ktorej sa následne primátorovi ľudia odvďačili trestným oznámením (písali v článku tu...). Suma sumárum na "estrádu" išlo v prvom mesiaci karantény viac ako 13 tisíc Eur.

 
 
 

Primátor so svojimi hosťami z VÚC v na návšteve nemocnice (písali sme tu...) a rúška pre dôchodcov ušité na kolene zamestnankyňami MsÚ...
 
 

The index.php: SIZE[b]: 27,706 MODIFIED: 2021.01.22 22:13:44.MD5: f5341ba7412a090aa762cfdb4916ed98 STATUS: OK  This window is : x