Po roku 1990 REC zbierala a publikovala adresáre občianskych iniciatív ktoré sa venovali životnému prostrediu. V decembri roku 1997 publikovali adresár enviromentálnych organizácií krajín strednej a východnej Európy. Slovensko bolo reprezentované 144 združeniami.
Vo svojich najlepších rokoch mal CER až 200 zamestnancov, z ktorých 90 pracovalo v centrále. V tom čase manažoval okolo 300 projektov ročne s rozpočtom 12 mil. Eur. Asi 0,5 mil Eur poskytoval ďalším organizáciám na uskutočnenie ich projektov. V roku 2016 na prevádzku vlastného aparátu použil 1,5 mil. Eur. V rovnakom roku uzavrel svoje hospodárenie so stratou 1 mil. Eur. O svojom hospodárení neinformoval a odvtedy nezverejnil ani žiadne výročné správy.
Orbánova vláda sa o nehnuteľnosti CER zaujímala najneskôr od roku 2014. Uzavreli s organizáciou novú zmluvu, v ktorej už nebolo ukotvené sídlo v Szentendre. Nepodnikala však žiadne otvorene nepriateľské kroky, na slávnostnej konferencii pri príležitosti 25. výročia založenia REC v júni 2015 dokonca rečnil prezident János Áder. Problémy sa začali až potom, ako sa Orbánovci dostali do konfliktu s Nórskymi fondami a mimovládkami vo všeobecnosti.
V 2018 sa vláda zaoberala plánom poskytnutia sídla v Budapešti výmenou za nehnuteľnosť v Szentendre. K ztomu nakoniec nedošlo a v septembri 2020 rozhodla vláda o vystúpenie z organizácie mehľadiac na fakt, že už v roku 2019 sa zúčastnené krajiny rozhodli organizáciu zrušiť.
Sídlo REC v Szentendre. Foto: Péter Sarkadi, www.geenfo.hu
Regional Environmental Center for Central a Eastern Europe v chronológii Watson.sk: