Úvod / Nyitóoldal
   
 
Oto Psenak  13-06-10   1,664  
0
Keď sme v článku "Milléniový podnikateľský model" písali o neštandardnom spôsobe, akým mesto financuje  novozámockú hádzanú, netušili sme, aké dramatické zmeny prinesie najbližšia budúcnosť.
V stredu 10. apríla sa na zasadnutí správnej rady klubu svojej funkcie vzdali obaja riaditelia a konatelia klubu Alexander Volšík a Attila Farkas. Podobne postúpili aj piati zo šiestich prítomných členov osemčlennej správnej rady.  

Denník Šport 12. apríla informoval že kolaps HC Štart Nové Zámky prišiel potom, ako mesto vypovedalo nájomnú zmluvu na športovú halu Millénium k 30. aprílu.
Vo februári trénera Mikuláša Kucseru (nastúpil po Petrovi Hatalčíkovi v apríli 2011) vystriedal bývalý juhoslovanský reprezentant a olympijský víťaz Slobodan Kuzmanovski. Ten svoje pôsobisko opustil akonáhle došlo k turbulenciám v klube. Neplánovane ho nahradil Peter Jurík, ktorý sezónu dokončil.
Trénera ešte pred koncom sezóny nasledovali hráči Šuba, Bakos, Horváth, Minarovič... Po poslednom zápase odišli aj iní, napr. Čačič. Z hráčskej zostavy ostalo iba torzo, ktoré tvoria vlastní odchovanci a dorastenci. Napriek tomu klub údajne podal prihlášku i do nového ročníka extraligy.
Postup vedenia mesta sa zdá byť absurdný nielen z dôvodu, že nezaplatené platby za energie v skutočnosti spôsobilo samo, tým že klubu nezaplatilo schválené dotácie na prevádzku, ale aj z hľadiska zdravého rozumu.
Kým doteraz sme tu mali cca 30 miliónov korún vynaložených za posledných 6 rokov a úspešné hádzanárske mužstvo, dnes tu máme 30 miliónov vyhodených von oknom... Minimálne časť sponzorov sa bude cítiť rovnako podvedená, ako fanúšikovia, keďže ich peniaze takisto vyšli navnivoč.
V tomto príbehu je stále veľa nejasných detailov, ktoré sa zrejme budú vyjasňovať postupne.

Čo je však nepochybné, že mesto, ktoré dlhodobo zápasí  s akútnymi finančnými problémami, nepochopiteľne veľkoryso financovalo práve jeden šport, ktorý teraz nevedno prečo zlikvidovalo.  Je otázka, či sa k tomuto podivnému rozhodnutiu nechcú vyjadriť aj poslanci MsZ, ktorí koniec-koncov dotácie rok čo rok schvaľovali...

Je nepochybné, že celá dotačná politika na kultúru a šport si vyžaduje dôkladnú revíziu. Mesto zabezpečovať infraštruktúru a prevádzku športových a kultúrnych zariadení a nemá ich prenajímať tobôž darovať klubom, aby tie s cudzím majetkom ďalej podnikali podľa vlastného uváženia. Je celkom absurdné, aby mesto priamo, alebo nepriamo platilo zamestnancov klubov, profesionálnych hráčov,  hosťujúcich trénerov  a pod...
Za poskytnuté informácie ďakujeme K. M.
2013-06-10 17:21:02 Občan mesta
Žial celá situácia okolo hádzanárského klubu je výsledok práce naších poslancov mestského zastupitelstva a hlavne poslancov slovenskej koalície.Táto kauza je len špička ladovca nakoľko je tu viac nepochopitelných rozhodnutí naších poslancov a taktiež ich nečinnosti.Treba sa pozrieť v akom stave je jazdiareň ,ako vizerá bývalá Sokolovňa,v akom stave je mestský futbalový štadion,vidíme výsledky práce tých poslancov ktorý boli vo vedení podniku Elektrosvit (zničený podnik)a dnes sú poslancami mestského zastupitelstva ,chýbajúci priemyselný park,kauza okolo pamätníka legionarov,kauza okolo pozemkov pri športovej hale Milénium a dalo by sa ďalej vymenúvať .Pýtam sa zaslúžia si byť znova zvolený?Pokial budú toto trpieť občania mesta ? Ak sa má niečo zmeniť tak občania mesta sa musia zobudiť a pričiniť sa oto aby po volbách nastala zmena.
 
 

The index.php: SIZE[b]: 27,787 MODIFIED: 2019.03.31 00:07:53.MD5: a650b108a1ba92dbbd18e8f44ecd3ee4 STATUS: OK  This window is : x