Úvod / Nyitóoldal
   
 
Oto Psenak  15-02-20   4,762  
0
Aktuálne vydanie týždenníka My/Naše novosti prináša rozsiahly rozhovor s novým konateľom mestskej sro-čky Brantner NZ, aj keď bez toho, aby uviedlo jeho meno. JUDr. Jaromír Valent, lebo o ňom je reč, v odpovediach na otázky postupne neguje všetky nádeje Novozámčanov na normalizáciu finančných vzťahov s touto spoločnosťou a utvrdzuje čitateľov, že ustanovenia zmluvy sú nemenné a Novým Zámkom vskutku neostáva nič, len platiť podľa tejto zmluvy aj mimo nej až do úplného vyčerpania a uvalenia nútenej správy. Medzi rečou JUDr. Valent vysvetlí aj to, prečo ako konateľ nemusí chodiť do práce - v administratívnej budove sa totiž neuvažovalo o pracovnom mieste pre konateľa - konkrétne chýba stolička. Okrem toho aj tak sleduje všetky finančné transakcie on-line a navyše tej práce nie je toľko, aby sa jej musel venovať každý deň...  


Musíme povedať, že odpovede, by nás neprekvapili, keby sme ich čítali pred rokom z pera býv. konateľa. Sú sformulované presne tým štýlom predstieranej bezradnosti a detinskej nechápavosti, na ktoré sme si po uplynulé roky dokonale zvykli. Prekvapuje nás skôr, odkiaľ sa vzali tu a teraz...
Je predsa nad slnko jasnejšie, že všetky dodávky Brantnera bez objednávok, včítane cyklotrasy sú v skutočnosti sponzorským darom pre mesto podobne ako balíčky šk. potrieb pre prvákov.  Ďakujeme! Každá zmluva sa dá otvoriť ak je dostatočná motivácia na oboch stranách. A ak by nebodaj motivácia chýbala, mesto môže napr. pozvať všetky obce okresu, aby do NZ zvážali svoj odpad, veď má takú zázračnú zmluvu s fixnou cenou!
2015-02-26 19:08:16 František
Pán Jozef P.,
Pánovi primátorovi sa prosím nečudujte, lebo akýkoľvek primátor ťahá voči zastupiteľstvu vždy za kratší koniec lana. Skrátka poslanci sú tí čo riadia a tí čo rozhodujú. Tak to bolo pred tým, tak to bude teraz a aj v budúcnosti, ak sa legislatíva nezmení.

Čomu verím alebo neverím je úplne jedno. Poslanci sú zrkadlom voliča. Nenadávajte na poslancov, oni sa tam nezvolili, nadávajte na seba (občanov - voličov). My občania sme si ich zvolili, tak nám treba.

P.S. Nový pán primátor do úradu isto nešiel z čistej lásky k mestu a nezištnej, a bezmedznej túžby pomáhať občanom.
2015-02-25 19:40:27 Jozef.P
František, sám iste neveríte tomu čo ste napísali. Tá banda nestojí ani za to aby sa o nich písalo. Občanom, teda niektorým je asi jedno kto ich zastupuje. A tiež sa čudujem pánovi primátorvi, že dovolí tejto bande takú silu a moc, akú si zasa budujú. Už sa stihli presadiť v niektorých hlasovaniach, ktoré inicializovali nezávislý poslanci a boli dobré, no oni ich negovali svojim hlasovaním. A tiež sa čudujem volbou viceprimátora a pána Valenta by som tiež hnal. Právnik nikdy nebude dobrý hospodár a ani podnikatel. Právnici sú len banda neschopných, rozmaznaných ludí, ktorý so si vedomý toho, že majú moc v rukách a že sa ich bežný občania boja. Ale inak nestoja ani za pohlad.
2015-02-22 20:28:04 František
Občania ich opakovane zvolili. Zrejme teda robia veci dobre, tak ako treba a občania sú spokojní.
2015-02-21 21:41:46 Nc
V koho mene? No predsa v mene zohranej partie opakovane zvolených poslancov, ktorí ovplyvňovali chod vecí v minulých volebných obdobiach. Samozrejme to chcú robiť aj teraz!
 
 

The index.php: SIZE[b]: 27,787 MODIFIED: 2019.03.31 00:07:53.MD5: a650b108a1ba92dbbd18e8f44ecd3ee4 STATUS: OK  This window is : x