Úvod / Nyitóoldal
   
 
Oto Psenak  15-03-12   4,679  
0
P. Ľubica Juríková bola jednou z najvýraznejších tvárí novozámockého zastupiteľstva uplynulé volebné cykly. Šarmantná dáma - bývalá hádzanárka - so skvelými komunikačnými schopnosťami si udržiavala stabilne vysokú popularitu. Môžeme len hádať, čo nakoniec spôsobilo jej neúspech na ostatných voľbách. Či to  súviselo s  nedobrou sebaprezentáciou ňou založeného exkluzívneho dámskeho klubu "Novozámocké labute", alebo s jej kontroverzným hlasovaním v kauze MŠ Cyrilometódska bytostne sa dotýkajúcej práve voličov jej obvodu, alebo či to bola medializovaná roztržka  jej protekčne zamestnaného manžela so svojim nadriadeným - hlavným kontrolórom, nevieme.  


Čo však vidno zreteľne, že p. exposlankyňa nechce zverejniť svoje príjmy z mesta a rovnako nevidí dôvod dať odpočet svojim voličom za desaťročie poslancovania... Dovoľte preto, aby sme tak urobili miesto nej. Predbežnú bilanciu práce celého zastupiteľstva v predchádzajúcom období sme zverejnili pred voľbami.
Na začiatku svojho pôsobenia v zastupiteľstve bola Ľ. Juríková ako nezávislá poslankyňa patrične kritická voči vedeniu mesta. Postupne  však vznikol súzvuk s primátorom, čoho výsledkom bolo  najprv členstvo v orgánoch mestskej akciovky Hotel Korzo, a od februára 2011 post predsedkyne predstavenstva Novocentrum a.s. Tým sa Ing. Juríková, civilným povolaním hovorkyňa nemocnice,  stala de facto šéfkou novozámockej televízie. Pred r. 2011 bola veľmi frekventovaná aj na stránkach mestského týždenníka Castrum Novum, kde vo svojom "poslaneckom okienku" týždeň čo týždeň radila čitateľom vo veľmi rôznorodých oboroch.

Pod vedením posl. Juríkovej NZTV  prezývaná posmešne aj Piši-TV pokračovala vo svojej absurdnej existencii, vďaka pravidelným mesačným platbám z mestskej kasy však formálne "podnikala so ziskom".  Zásadne sa nevenovala žiadnym pálčivým témam a poskytovala kulisu pre drancovanie mesta jeho funkcionármi a poslaneckým zborom. Za volebné obdobie 2010-2014 bolo jej prostredníctvom vyhodených "von oknom" 30 miliónov korún...

Samostatnou bizarnou kapitolou fungovania novozámockej televízie bola svojrázna hra na slepú babu s nahrávkami mestských zastupiteľstiev. Tie boli zaplatené hneď,  ale zverejňované  na internete až so švtťročným oneskorením.
Faktom je, že televízia dodnes nevie sprístupniť svoje pogramy ani archív vo forme jednotlivých programových položiek a keby niekto chcel vyhľadať všetky šoty o nejakej téme, musel by sa postupne prehrýzť cez celý archív (aktuálne prístupný od  25. mája 2009) t.j. pozrieť si asi 550ks  25-minútových programových blokov.  NZTV celkom nezmyselne skladuje celý tento archív na svojom servri (so všetkými rizikami) miesto toho, aby ho nahrávala zadarmo na videoportál YouTbube.
K digitálnemu vysielaču si  mestská akciovka dopomohla predajom jednej z posledných nehnuteľností, ktoré v areáli býv. kasární ešte vlastnila - starostlivo pritom konšpirujúc.
O tomto všetkom ale Ľ. Juríková už (a či eśte?) nechce diskutovať, a je navyše už značne otrávená z neprestávajúcich pokusov hovoriť o uplynulých rokoch. Ona by už najradšej na minulosť zabudla a hľadeľa do budúcnosti... 


Spracované s použitím podkladov FB skupiny "Neprajníci..."
2015-03-16 07:59:25 karol
Keď už tu bola spomenutá istá pani poslankyňa, tak pripájam jeden článok na vytvorenie obrazu. Príjemné čítanie.
http://www.somvobraze.eu/ocinko-mamicka-su-smeracitak-synacik-tiez-smerak-moze-beztrestne-kradnut/
2015-03-14 05:17:55 Milos
Pokial budu v zastupitelstve sediet taki ako Bohatova, Valent alebo Schwarz, nikdy sa nic nezmeni. A ako bonus mame este aj smerackeho "nezavisleho" kontrolora.
2015-03-13 13:23:06 Moravik Ladislav
Je už takmer pol roka po voľbách a zmenilo sa niečo? Nič!
Pre trošku veci znalých spoluobčanov tento stav určite nie je prekvapením.
 
 

The index.php: SIZE[b]: 27,706 MODIFIED: 2021.01.22 22:13:44.MD5: f5341ba7412a090aa762cfdb4916ed98 STATUS: OK  This window is : x