Úvod / Nyitóoldal
   
 
Oto Psenak  15-04-11   4,072  
0

Uskutočnila sa spoločensky hodnotná celomestská akcia - upratovanie bývalého cintorína na Slovenskej ulici... Do 100 účastníkov odstraňovalo porast, klčovalo kríky a rúbalo stromy, aby sa toto, desaťročia zanedbané priestranstvo znovu stalo súčasťou mestskej zóny európskeho typu. Iniciatorom myšlienky čistenia cintorína bol mladý poslanec zastupiteĺstva JUDr. Nagy a aj medzi účastníkmi boli hojne zastúpení rôzni verejní činitelia a funkcionári mesta na čele s primátorom. To však nič neuberá na význame tejto veci, ktorú považujeme za prvú lastovičku postupnej normalizácie štýlu a foriem spoločensky užitočnej spolupráce občanov mesta.  


Mierny disonans do optimistickej atmosféry vnášali otázky ohľadom Zúgova, ktoré rezonovali nielen v rozhovoroch, ale aj takmer pod každým diskusným príspevkom k tejto akcii. Podobným diskusiám sa poslanci, usilovne pracujúci na skráśľovaní priestranstva na Slovenskej ulici, snažili pochopiteľne vyhýbať...
Je užitočné, že sa neutešené pomery na starom cintoríne dostali do centra pozornosti, hoci zďaleka nejde o jedinú lokalitu tohoto druhu v meste. Po tomto - nepochybne efektnon geste - by mal nasledovať seriózny pohľad, ako mesto dokáže systémovo zabezpečiť čistotu a poriadok na tomto i ostatných miestach , prípadne si urobiť jasno, kde konkrétne sa stala chyba, ak pomerne frekventované miesto mohlo takto zarásť džungľou...  A súčasťou tejto koncepcie by mala byť aj komunikácia s verejnosťou prostredníctvom portálu Odkaz pre starostu (písali sme tu).

Foto: FB skupina"Temetőtakarítás - Vyčistenie cintorína" a iné.
2015-04-17 06:41:37 Sergej
Peter, usmevy beznych obcanov a falosne usmevy poslancov, nie je to iste.
2015-04-16 11:12:46 Jan
Teraz to pekne vyčistia zmenia územný plán a onedlho predaju aj toto niekomu. Padne životnosť cintorína a budú stavebné pozemky.
2015-04-15 20:36:27 peter
Tak presne pre toto som opustil NZ, teda aj SK. Clovek ma usmev na tvari, trochu dobrej nalady, male nadsenie, ... a uz sa stava vycnievajucim clankom v spolocnosti - takze skore hned -9 :( Smutna je slovanska mentalita. Slovanska- to nie je preklep.
2015-04-13 12:46:39 peter
Pekna akcia. Takto by to malo vytrvat. Lebo- prostredie vychovava. A tiez vychovavaju ludia, ktorych si volia obcania mesta. Nechcem posobit naivne, ale neverim, ze takato akcia neurobi radost aspon vacsine citatelov... a je prospesna. Urcite to bolo lacnejsie, ako to niekomu zadat... :)
2015-04-13 11:09:32 KaťaNZ
Vôbec som to nechcela komentovať ale aj inteligentný,nezakomplexovaný a triezvo uvažujuci človek sa môže občas pekne povedané naštvať.A prečo ? V skratke:ďakujem ,ako obyvateľ NZ organizátorovi a všetkým zúčastneným za vyčistenie cintorína, všetkým okrem vážených poslancov,ktorí nám svojím hlasovaním "predali "náš Zugov .Ja pevne verím,že Vám to Vaši voliči spočítaju za 4 roky a už tam ,kde teraz ste , nikdy sedieť nebudete ! Fotíte sa s prútikmi, so širokým úsmevom a pri čítaní sarkastického komentáru "a vo svojom volnom čase " a "zadarmo "robíte niečo pre nás všetkých ....tak si láskavo pozrite tieto fotky, aj toto bolo živé aj toto sme milovali a toto ste mali zachraňovať ! Viem,že Vám tieto názory už asi lezú na nervy ,ale nie je Vám to ani trochu ľúto ?....https://www.facebook.com/Kaskady.Zugov/posts/1425452141103346?pnref=story
 
 

The index.php: SIZE[b]: 27,787 MODIFIED: 2019.03.31 00:07:53.MD5: a650b108a1ba92dbbd18e8f44ecd3ee4 STATUS: OK  This window is : x