Úvod / Nyitóoldal
   
 
Oto Psenak  15-10-10   4,735  
0
V uplynulom období sme boli neraz ponúknutí prísť na Mestský úrad a na mieste si pýtať informácie a študovať dokumentáciu o veciach, ktoré nás zaujímajú. A malo to ísť aj bez nejakých formálnych infožiadostí a podobných hlúpostí, veď nás vraj všetkých spája spoločná snaha o transparentné mesto... Infožiadosti síce v poslednom čase končili akosi rozpačito (napr. o neposkytnutí informácií z dôvodu, že štatutár mesta nedostal odpoveď od konateľa  (nímže vymenovaného) mestského podniku...) ale úprimné pozvania na MsÚ pretrvávali.  


Veď mnohé spisy sú možno naozaj rozsiahle a Mesto ani pri najlepšej vôli nemôže rozmnožovať tisíce strán (o čo sme ho ostatne ani nikdy nežiadali), ani sa venovať postranným veciam, hlavne teraz, keď šetrí doslova na každej spinke. To sú pádne argumenty, ktoré musí uznať aj ten najväčší ignorant, ktorý by sa spočiatku azda aj zdráhal vybrať si dovolenku na štúdium nejakých zaprášených fasciklov na MsÚ miesto úradníkov, ktorí sú zato platení z jeho daní.
Ale mesto tak presvedčivo demonštrovalo svoju snahu o transparentosť, že neváhalo dokonca úradovať aj na námestí pod stanom počas oberačkových slávností, len aby sa dozvedelo, čo naozaj trápi obyčajných ľudí a čo naozaj zaujíma pospolitý ľud.
Teraz po našom malom experimente sa však zdá, že úprimnosť rečí o transparentnosti je ťažko skúšaná - stalo sa totiž, že sme mesto požiadali o termín návštevy za účelom nahliadnutia do vybraných spisov. To sme nemuseli a asi ani nemali robiť, len sme nechceli neohlásene klopať na dvere p. prednostky, aby sme nadajbože neklopali nevhod... Aké bolo naše prekvapenie, keď miesto pozvania a dvoch zásuviesk 220V sme dostali akési poučenie s množstvom zvláštnych a konfúznych formulácií. Napríklad, že z našej žiadosti necítiť úprimnú vôľu. Alebo že by sme mohli ochromiť chod úradu (napr. zoskratovaním zásuvky?)... Tiež nás poučili o aktuálnych  judikátoch súdov, čo je takisto dosť nezvyklé voči niekomu, koho ste pozvali na návštevu...

Faximile listu, ktoré uvádzame nižšie,  sme zverejnili v sieti protikorupčných aktivistov.

Týmto opätovne a verejne žiadame Mestský úrad o umožnenie nahliadnutia do spisov Logportál, Bernolákov Park, Jazdiareň a vyúčtovanie dotácií na kultúru a šport 2009-2014 v záujme informovania verejnosti o šafárení s prostriedkami mesta v uplynulom období.


Naša žiadosť o návštevu z 25.9.2015:

From: otopse
To: diana.dancziova@novezamky.sk
CC: tunde.szekeresova@novezamky.sk
Subject: Možnosť nahliadnutia do spisov
Date: Fri, 25 Sep 2015 10:27:35 +0200

Dobrý deň p. Danciová,

v doterajšej korešpondencii ste ma niekoľkokrát odkázali na osobnú návštevu MsÚ a nahliadnutie do príslušných spisov. Chcel by som sa spýtať, či by som mohol prísť tak učiniť v priebehu budúceho týždňa.

Ide o nasl. spisový materiál:
Dokumentácia k projektu Logportál
Dokumentácia k projektu Revitalizacia a modernizacia mestskej zóny (Bernolákov park)
Dokumentácia k projektu Jazdiareň
Vyúčtovanie dotácií na šport a kultúru z r. 2009-2014

Pracoval by som s vlastným laptopom a skenerom, okrem spisov by som potreboval prac. miesto a dve zásuvky 220V.
Odhadujem, že by som pracoval min 1 max 3 dni.

Vopred ďakujem, s pozdravom Oto Pšenák

2015-10-15 21:27:38 Samouk
No jazdiareň ešte len buchne...to bude trapas !Vraj chcú ďalšie peniaze na prístupovú cestu.Však 100 tisíc euro hore-dole?!
2015-10-14 06:50:11 karol24
Bolo by zaujimave dozvedieť sa o tychto veciach viac. Určite by to bolo poučné čítanie :)....O chvílu bude ďaľšie zastupiteľstvo a ešte stále nie je zverejnená zápisnica z toho predošlého, z nej sa človek tiež dozvie niektoré veci, len to nejako podozrivo dlho trvá kým ju dajú na stránku. Neviem si to vysvetliť, či ozaj nestíhajú alebo.... (potom vznikajú rôzne pochybnosti)...
2015-10-13 22:05:02 tony
Okrem nehoraznej sumy, ktoru za logportal mesto vyhodilo (myslim, ze podobny projekt by sa dal zafinancovat za 5% tej sumy a este by zostalo aj na uplatky) je zaujimave, ze vlastnikom domeny logportal.sk je do dnesneho dna pan Róbert Fügedi majitel firmy PentaComNET a nie mesto NZ!!!
2015-10-10 18:00:53 theo
...prečo sa mi zdá , že tu niekto "šťuchol" do osieho hniezda a tie praktiky z čias komunizmu , kde sa berú v mladej generácii , že by gény ???
 
 

The index.php: SIZE[b]: 27,706 MODIFIED: 2021.01.22 22:13:44.MD5: f5341ba7412a090aa762cfdb4916ed98 STATUS: OK  This window is : x