Úvod / Nyitóoldal
   
 
Oto Psenak  16-04-17   1,739  
0
Svojráznu obdobu slovenskej Gorily predviedla začiatkom apríla ruská TV stanica NTV, keď uviedla dokument natočený skrytou kamerou v byte bývalého ruského premiéra Michaila Kasjanova. Kamera ukrytá v pere  Kasjanovovej milenky a aktivistky jeho hnutia Parnas Natalii Pelevinej zachytila rozhovory a ich intímne stretnutia. Z dialógov Pelevinej a Kasjanova , ktoré v dokumente odznejú, má ruský masový divák nadobudnúť dojem, že opozícia prezidentovi Putinovi je nedôveryhodná a v skutočnosti sa jej čelní predstavitelia z duše nenávidia. Kasjanovova obhajoba ruských zbohatlíkov, ktorí "za 5 kopejok (štátny) majetok kúpili  a za 5 rubľov ho predali", by mala ruského diváka utvrdiť v presvedčení, źe všetci ruskí opoziční politici sú v podstate zlodeji.
 

Komentátori zatiaľ nenachádzajú odpoveď na otázku, čo je cieľom mediálnej kampane vzhľadom na  malý význam opozičného hnutia Parnas, zhodujú sa však, že ide zatiaľ o najkrikľavejśie zneužitie štátom kontrolovaného média na diskreditáciu politického protivníka. Dokument je v niečom súzvučný slovenskej Gorile a môže byť poučný i pre slovenského diváka. Je prístupný na stránkach stanice NTV...
V hlavných roliach:
Michail Kasjanov - býv. minister financií (1999) a premiér Ruskej federácie (2000–2004). 58 ročný, ženatý, otec dvoch detí. Od r. 2010 je miestopredsedom opozičného hnutia Parnas.
Natália Pelevina - 39 ročná, slobodná, bezdetná. Občianka Veľkej Británie, kam rodičia emigrovali zo Sov. Zvázu, keď mala 11 rokov. V Rusku sa začala objavovať posledných 10 rokov. Pred štyrmi rokmi vstúpila do hnutia Parnas, kde v súčasnosti koordinuje prácu s mládežou.
2016-04-19 06:45:55 juraj domonkos
Slovanska kultura patri do Azie. Tam sa vladne bicom, majetok je toho, kto si ho uzurpuje. Ako Rusi hovoria o privatizacii, "kto prisiel, ten zjedol...". Cesi aj Madari (aspon v tej zapadnej casti) maju trochu germanskej krvi, takze "ordnung muss sein", ale Slovensko to bez Monarchie, bez Cechov schytalo na plnej ciare. Nevieme si to tu spravovat. Zlyhavaju klucove odvetvia- skolstvo a zdravotnictvo. Ked su ludia chori a sprosti, ako maju intelektualne pozdvihovat spolocnost? Ako ju maju tvorit? Ako v Rusku - vidite tu analogiu? Aj v Rusku maju problem len s cestami a s blbcami, ako hovoria. Nemohli by sme sa niekomu zverit do ruk? Napr ze by sme boli svedska, danska, alebo rakuska kolonia? S rakuskymi zakonmi, rakuskymi platmi, nic by sa nezmenilo, deti sa aj tak v skole ucia aj po nemecky. Len akurat ti co teraz spravuju veci, by dokladali tovar v supermarketoch, ak by to teda zvladli. Trochu utopie, vsak? :)
2016-04-18 16:19:03 tokmagos
... nieco my uslo a rusko sa uz rozprestiera v oblasti "nove zamky a okolie"? ... rusov sme tu sice kedysi mali, no snad "vecne casy" pominuli, ci? Lebo akosi mi usla suvislost tohto clanku s NZ.
 
 

The index.php: SIZE[b]: 27,787 MODIFIED: 2019.03.31 00:07:53.MD5: a650b108a1ba92dbbd18e8f44ecd3ee4 STATUS: OK  This window is : x