Úvod / Nyitóoldal
   
 
Oto Psenak  18-10-20   3,067  
0
Správa o tom, že novozámocká SMK bude v novembrových komunálnych voľbách podporovať súčasného primátora Otokara Kleina sa k väčśine Novozámčanov vôbec nedostala a nevyvolala vo verejnosti prakticky žiadnu odozvu. To približne zodpovedá prestíži a vplyvu strany, ktorej miestni funkcionári posledných 16 rokov politizovali dôsledne do vlastných vreciek. Aktuálne ponúkajú 12  kandidátov na poslancov (v r. 2014 to bolo ešte 24) a žiadneho kandidáta na primátora výmenou za viceprimátorskú stoličku pre svojho predsedu.  

Strana, ktorá mala po 1989-m roku ambície byť morálnym etalónom sa postupne stala hračkou v rukách svojich nesvedomitých lídrov, ktorí si spočiatku v teatrálnej konfrontácii neskôr v príkladnej spolupráci s rovnako skorumpovanou Slovenskou koalíciou delili posty, strážili fleky, čerpali dotácie.

Ich podpora neznamená v skutočnosti žiadny morálny záväzok - pred štyrmi rokmi rovnako verne stáli za vtedajším chlebodarcom primátorom Pischingerom proti O. Kleinovi až kým 5 minút po ohlásení výsledkov neotočili.

Za "trest" im O. Klein dva roky nechcel vymenovať viceprimátora - o to servilnejšie sa D. Nagy a spol. správali. Prehltli aj horkú pilulku vo forme provokačného českého legionárskeho pamätníka na honvédskych hroboch v novozámockom cintoríne a potom už naozaj nič nestálo v ceste k viceprimátorskému kreslu. SMK lojálne hájila primátorove záujmy vo všetkých korupčnýh kauzách od úveru pre Brantner, cez pozemok pre bratranca až po predaj dvojmiliónovej parcely za euro firme ktorá zničila Zúgov (na devastácii ktorého má SMK takisto nehynúce zásluhy).

To všetko SMK spätne hodnotí ako roky úspešnej spolupráce, keď sa podarilo dosiahnuť národnostný zmier (medzi korupčníkmi vskutku nevznikali prakticky žiadne národnostné trenice) a dosiahnuť mohé aj v oblasti dvojjazyčnosti (čo je taká široká perina pod ktorou sa možno vyváľať s kde-kým). Ale hlavne sa podarilo zabezpečiť rozvoj mesta, čo v preklade znamená prosperovanie tuctu jedincov za cenu vylúpenia mesta.

Ak by sme ich mali charakterizovať jednou vetou, museli by sme si pomôcť metaforou Vl. Putina, ktorý hovoril o dievčatách so zníženou sociálnou zodpovednosťou...

 
Ozdobou kandidátky sú M. Tóth a F. Sucharda - manažér a majiteľ novozámockého hokejového klubu. Ten prvý ako poslanec a predseda šport. komisie vybavuje dotácie od  mesta, ten druhý ho z nich platí a kupuje za ne hokejovú výstroj v dvoch bratislavských panelákoých bytoch spojených spoločnou majiteľkou z Komáromu - viď článok tu...
 
 


 
Na záver uvádzame sondu do morálno-psychologickej klímy v radoch miestnej menšinovej komunity a jej schopnosti vnímať a potierať korupciu:

Admin najväčšej maďarskojazyčnej skupiny v NZ vyzýva k nešíreniu poplašných správ o novozámockých viceprimátoroch. "Poplašnými správami o novozámockých viceprimátoroch" mali byť zrejme naše dva články popisujúce 7000-eurový plat viceprimátora Štefánika v Bytkomforte a kúpu luxusného bytu týmže od developera spojeného s mestom.

Admin R. Hancko neskôr upresňuje, že ho platy v súkromnej spoločnosti, hoci aj sedemtisícové, nezaujímajú, pretože to patrí k demokracii. Pripomíname, že Bytkomfort, kde je poslanec Štefánik konateľom, nie je súkromná spoločnosť a je z 51% vlastnená mestom. Samotný viceprimátor kandiduje na kandidátke Slovenskej koalície. 

 

 
 


Prečítajte si článok spred 4-ch rokov:

2014-10-05   Novozámocké SMK podporuje opätovnú kandidatúru G. Pischingera na primátora NZ
 
 
 
 

The index.php: SIZE[b]: 27,787 MODIFIED: 2019.03.31 00:07:53.MD5: a650b108a1ba92dbbd18e8f44ecd3ee4 STATUS: OK  This window is : x