Úvod / Nyitóoldal
   
 
Eva Polerecká  18-11-12   2,604  
0
V prvom rade by som sa Vám rada poďakovala za prejavenú dôveru. Nie je to môj úspech, je to náš spoločný úspech. A súčasne záväzok nepoľaviť. Volebný výsledok ma utvrdzuje v tom, že malo význam burcovať na sociálnych sietiach, že malo význam dať najavo svoj názor, že malo význam nemlčať ak mocní krivili pomery, akokoľvek noblesne by sa pri tom netvárili...  

V druhom rade dovoľte  krátko načrtnúť, ako vidím ja blízku a aj vzdialenejšiu budúcnosť so staronovým primátorom a novým zastupiteľstvom, kam zasadlo až 11 nových tvarí plus jedna staronová. V zostave je aj niekoľko tvrdých kritikov existujúcich pomerov. To dáva nádej, že sa veci začnú meniť.

Všetci majú šancu prejsť z temnej strany a pridať svoj hlas k tým, čo si myslia, že mestské podniky už nemajú slúžiť ako výplatné miesta pre poslancov MsZ a že ich majú viesť odborníci vzišlí z výberových konaní.

Že treba nastaviť transparentný systém dotácií.

Že treba stransparentniť všetky finančné toky samosprávy aj v rámci jej podnikov tak, aby viac nikto nemohol parazitovať na verejných zdrojoch.

Že treba čo najskôr ukončiť lúpežnú zmluvu s Brantnerom a pripraviť sa na moderné a efektívne nakladanie s odpadom.

Všetky moje návrhy pôjdu týmto smerom a už aj vidím skupinu ľudí, ktorí radi priložia ruku k dielu a pridajú nespočet vlastných nápadov, ale aj návodov na riešenie. Myslím, že nasledujúce obdobie nebude obdobím výpredajov mestských parciel za lacno, ale naopak, mesto môže pre svojich občanov čo-to aj kúpiť. Ak s tým p. primátor zatiaľ nemá skúsenosti, radi mu s tým pomôžeme. Viacerí prichádzame z podnikateľkej sféry a zvykli sme si päť krát rozmyslieť než vydáme euro z ruky.

O. Klein vo svojom prvom rozhovore odpovedal na otázku spolupráce so svojimi včerajšími kritikmi, citujem: „Vôbec sa toho neobávam. Myslím si, že aj oni sa do toho musia dostať. Musia pochopiť, o čom je vedenie mesta. Možno kritizovali niečo, o čom nevedeli, ako to funguje. Teraz budú mať možnosť zažiť to na vlastnej koži. Ale verím, že to bude v prospech mesta. Budeme hľadať spoločnú cestu.“

Za seba jeho ústretovosť kvitujem a verím že sa obe strany môžu mnohému naučiť a hlavne môžu nájsť spôsob ako pracovať v nových podmienkach. Verím, že časy fungovania mĺkvej hlasovacej mašinérie sú preč.

Verím tiež, že dozrel čas aby teta vrátila darovaný pozemok pôvodnému majiteľovi a aby sme postupne  narovnali aj ostatné veci, ktoré sa v minulosti pokazili.

Máme svoje zásady a nebudeme si strieľať do vlastnej nohy. Budeme strážiť každý cent v mestskej pokladnici, prídeme s nápadmi a nájdeme partnerov, ktorých kvalifikácia presiahne púhe stláčanie gombíkov na zastupiteľstve.

S ľuďmi budeme hovoriť otvorene, nájdeme si čas a spôsob. Privítame každú iniciatívu, ktorá posunie naše mesto dopredu, bez toho aby sme tieto iniciatívy pochabo vydávali za vlastné.

Nikto sa nemusí obávať: zastupiteľstvo nebude o hádkach ani o zákulisných dohodách "niečo za niečo". Sme odhodlaní pracovať a vytvoriť lepšie transparentnejśie mesto. O to prosím aj druhú stranu, aby to nezostalo pri nekonečnom repete o minulých úspechoch v oblasti asfaltovania na úver.

Dáme vedieť čo mienime s mestom urobiť a chceli by sme poznať aj zámery primátora - čo plánuje a v akých časových  horizontoch. Z volebnej brožúrky to celkom jasne nevyplynulo.

Doba fráz a ľúbivých gest pominula, všetky festivaly sú už za nami, tak si vysúkajme rukávy! Aspoň takto to vidím ja...
 
 
 
 

The index.php: SIZE[b]: 27,787 MODIFIED: 2019.03.31 00:07:53.MD5: a650b108a1ba92dbbd18e8f44ecd3ee4 STATUS: OK  This window is : x