Úvod / Nyitóoldal
   
 
Oto Pšenák  19-11-24   1,718  
0
Posledné úpravy prebiehajú na parkovisku pri železničnej stanici, ktoré dokončuje mesto na vybetónovanej ploche pri býv. tabakovej fabrike. Mestská parcela bola roky opustená, keď ju primátor prakticky zadarmo prenajal fy Arriva, ktorá tam mala vybudovať - ale nevybudovala - to isté, čo teraz mesto hravo zvládlo vlastnými silami. Vo svojom žargóne radnica nazýva stavbu provizórnym parkoviskom a my by sme boli radi, keby sa podobných provizórnych riešení v meste objavilo čo najviac.  


Ako ďalšie provizórium v poradí by mohol byť útulok pre bezdomovcov, ktorý sa nepodarilo postaviť z Eurofondov medzi činžiakmi na Bratislavskej ceste a teraz naň kompetentní celkom zabudli. Provizórne by bolo treba vyriešiť aj vysťahovanie asociálov z vežiaku pri stanici a provizórne by bolo potrebné osvetliť prechody pre chodcov v meste - a to aj tie, na ktorých sa doteraz nestala smrteľná nehoda.

Novozámčania by zrejme nenamietali ani tomu, keby sa provizórne odložil nákup novej limuzíny pre p. primátora. My vlastne nič nemáme proti provizórnym riešeniam, a radi by sme videli, že primátor miesto koncertovania v New Yorku v pracovnom čase a vymýśľania rôznych dômyselných schém ako posadiť protežantov na stoličky po ktorých túžia, začal pracovať ... i keď len provizórne...

Ako tieto fotky ukazujú, žiadne extra veľké úpravy nebolo potrebné robiť - na toto sa muselo čakať roky?
 
 Na konci parcely je objekt bývalej teplárne, ktorej areál mesto využíva na skladovanie harabúrd. Koľko rokov bude musieť ešte uplynúť, aby ho p. Klein vypratal a umožnil rozšírenie parkoviska aj do tejto časti?


 

 
Téme sme sa venovali tu:

2019-11-10   Urobil si primátor Klein výlet do USA v pracovnom čase?
2019-08-15   Novozámocké príbehy s neistým koncom: meškajúca stavba autobusovej stanice

 
 
 

The index.php: SIZE[b]: 27,706 MODIFIED: 2021.01.22 22:13:44.MD5: f5341ba7412a090aa762cfdb4916ed98 STATUS: OK  This window is : x