Minden korosztály számára, hátgerincre, lúdtalp ellen, helyes testtartásra, megfelelő ülésre, erősítésre, és még a sort sokáig folytathatnánk, lehetőség kínálkozik megmozgatni magunkat, a sok számítógépes ülés mellett „egy kicsi mozgás mindenkinek kell“, és milyen jól esik, hiszen mint azt többször hangsúlyozzák, átlagban 30-45 percenként akár a sokak által a vírushelyzetben otthonról végzett munka keretében ülő helyzetben fel kell állni, meg kell mozgatni minden testrészünket.
A sorok írója kezdetektől figyelemmel követi napi szinten – legutóbb vasárnap volt a 30. rész, várhatóan június 24-éig fogják a tornákat közvetíteni, de szívesen vennénk, ha tovább is, a vírus remélhetőleg mihamarabbi továbbhaladtával is – édesanyjának jóvoltából is, aki felhívta figyelmét ezekre a tornagyakorlatokra.
Igazán maximális lehetőséget biztosítanak a gyógytornász hölgyek, fiatal-, kisasszonyok, fiatalember, a stáb, a forgatók bárki számára, hogy biztosítsa saját egészsége és fittsége érdekében az "ép testben ép a lélek" mottó gyakorlatban történő megvalósítását. Olyan, jobbnál jobb gyakorlatokat prezentálnak, melyek látszólag egyszerűek, de csak úgy magától az embernek nem jutna eszébe rájuk jönni. Itt is egy élő példa rá, hogy a nehéz vírushelyzetben is fel tudjuk egy kis kreativitással találni magunkat, s kihozni a rosszból is a jót. Van nem egyszer olyan eset, hogy több alkalommal is elvégzem a tornagyakorlatokat. Itt kell megjegyeznem, hogy édesanyám is aktívan, rendszeresen bekapcsolódik. Nem utolsó sorban öröm tornázni az ilyen sportos, csinos, kedves,még a nehéz gyakorlatok során is az ember arcára mosolyt varázsló hölgyekkel, fiatal-, kisasszonyokkal.
Egy újabb nagy plusz számomra, Kárpát-medencei viszonylatban értve, hogy sokszínű a tornára hívó hölgyek származási helye, hiszen Niki Kisgyarmatról származik, hiszen Szandi rév-komáromi, Ági pedig erdélyi - székely. Sőt, amikor bottal történt a gyakorlatok végzése, akkor a végén ott tűnt ki a piros-fehér-zöld trikolór, továbbá a felirat rovásírással. Milyen szép gesztusok, hiszen „egy vérből valók vagyunk“, Kárpát-medencei viszonylatban gondolkodunk.
Végezetül köszönetet mondok e soraimmal a tornát végző személyeknek, név szerint, éspedig: Ruzsik Nikolettának Kisgyarmatról, Stréda Ágnesnek, Havasi Lillának, Illés Ágnesnek Székelyudvarhelyről, Plajer Alexandrának – Alex - Rév-Komáromból, Szikora Letíciának - Letti, Baksa Manuélának – Manu, és az egyedüli férfi oktatónak, Jenes Ignác Jessének, akik mindnyájan gyógytornászok.