Úvod / Nyitóoldal
   
 
Oto Psenak  20-06-27   279  
0
"Értetlenül néztem a tónál halászó horgászegyesületi tagokat, akiket egyáltalán nem zavartak a víz felszínén úszó hal-tetemek. Egyikük a csalit a döglött ponytokhoz egészen közel hajigálta vízbe... A szigetközi tó egy lepusztult hely benyomását kelti, a víz erösen - valószínüleg organikus anyaggokal is - sennyezett, a felszínen nagy mennyiségü szemét úszik. A tó környéke szintén erösen szennyezett, egy helyütt egy kupac emberi ürülék. Töle kb. 5 méternyire az egyik horgász üldögélt várva a fogást.
Nem tudom mi okozhatta a halak pusztulasát, de valószínüleg a víz és környék szennyezettsége szerepet játszott benne. Az erre áthaladó lakosok többsége gyorsan lépked ügyet sem vetve a szemétre és a haltetemekre. Nemtudom, mi a rendje a közterületek gondozásának, felügyeli-e ezeket bárki is. Szintén nem ismerem a választ arra, miért van ez a sok elhagyatott és mocskos hely városunkban. Mindez sokkal inkább egy roma-telepre emlékeztet mintsem egy európai városra..."  

Jozef Lengyel természetvédö június 23-ikai bejegyzéséböl idéztünk, amelyben a szigetközi (Sihoť) parkban észlelt állapotokat ismertette. Az írás mint csepp a tengerben tükrözi Érsekújvár városképét, közterületeink színvonalát, városunk szervezettségét.

Ebben  a helyzetben szeretne az érsekújvári Csemadok Szent István szobrot állítani. Már 14-ezer Euróból kivitelezhetö a mellszobor amely közadakozásból valósulna meg... Ez igazán nem sok ha összevetjük a 20 ezer eurós éves kerettel, amelyet a Csemadok a polgármestertöl kap lojalitásáért cserébe. Így a lojális Csemadok tagok némán szemlélik a városháza zürös ügyeit és városuk pusztulását...

A Szent István szobor a Csemadok emlékparkba kerülne elhelyezésre a magyar tannyelvü gimnázium elött. Városi ingatlanról van szó, amelyben a gimnázium az épület egyik szárnyát bérli. Az épület állaga és környezete meglehetösen lepukkadt és magán viseli Klein Otokár törödésének kezenyomát - a polgármester kétszer foglalkozott vele érdemben. Egyszer amikor megpróbálta kilakoltatni a gimnáziumot egy kedvesebb jelölt érdekében. Máskor megkísérelte elorrozni az iskolaudvar egy részét és azt beton garázsokkal beépíteni. Az utóbbi próbálkozásnak a lakosok heves tiltakozása vetett végett...

A Csemadok tavaly emlékparkot létesített a gimnázium elötti zöld területen.  Ezt közben benötte a gyom. A kiültetett fák egy része kiszáradt. A volt iskolaudvar kerítése sok helyütt bontott, ill. roncsolt, a hátsó kapu meg van rongálódva és tárva -nyitva áll. Tudomásunk szerint ez az egyetlen olyan iskola Érsekújvárban amelynek udvarát nem zárják be...

A mellékelt fotók jól jelzik, hogy mennyire nem egyedi a bevezetöben leírt helyzet és mennyire rossz állapotban leleddzik városunk Klein Ottokár polgármesteri megbízatásának 5-ik évéven... És történik mindez a Csemadok, a Kultúrkorzó a Matica és a Klein-klientúra többi támogatottja cinkos hallgatása mellett...

 
 
 

The index.php: SIZE[b]: 27,591 MODIFIED: 2020.06.02 00:09:45.MD5: c6ad8206bdc603ae024c3c247da15b9c STATUS: FALSE  This window is : x