Úvod / Nyitóoldal
   
 
Oto Psenak  20-12-09   896  
0
Primátor Nových Zámkov O. Klein sa dostal na novinové titulky keď v pondelok podporil majiteľa reštaurácie Spirit, ktorý v zúfalstve nad stratou existencie otvoril svoju reštauráciu počas pandémie napriek zákazu hygienikov. "Sedím na obede v dotyčnej reštaurácii, lebo som sľúbil, že ich podporím. Práve obedujem,“ povedal do telefónu. Tvrdí, že do reštaurácie prišiel s rúškom, držal si odstup od ostatných a predtým sa dal otestovať na koronavírus" píše redaktor denníka SME, ktorý celkom náhodou vytočil číslo primátora Kleina keď pripravoval článok o kroku zúfalých majiteľov gastro-prevádzok (článok tu...). Primátor tak opäť prejavil svoje veľké srdce - nielen splnil čo sľúbil, ale vyjadril aj solidaritu s občanmi svojho mesta, riskujúc vlastný i ich životy.  

Náš primátor je buď veľmi smelý človek, alebo len stráca hlavu keď ide o mediálne vystúpenia.

Nikto nevie čo sa bude diať, či sa nenaplnia najhoršie predpovede a nedôjde ku kolapsu nemocníc. Ak sa vplyvom zlých správ zmení akustika mediálneho priestoru a medzi obeťami sa nedajbože ocitne aj niekto z personálu alebo hostí zmienenej reštaurácie, potom sa primátorovo frivolné gesto môže znenazdajky zjaviť v celkom inom svetle.

Pritom O. Klein mal doteraz mnoho dobrých príležitostí prejaviť solidaritu s núdznymi - mohol zľaviť zo svojho 6-tisícového platu v prospech zamestnancov zavretých podnikov, mohol sa vzdať kúpy svojej novej 44-tisícovej limuzíny (ktorú znova naplánoval do budúcoročného rozpočtu), mohol zabezpečiť nocľah bezdomovcom, ktorých 6-ty rok necháva prespávať pod mostami, za 6 rokov mohol ušetriť 6 miliónov Eur, keby nepokračoval v lúpežnej zmluve s Brantnerom, atď, atď.

Jeho gesto asi veľmi neocenia ani bývalí zamestnanci inej reštaurácie - mestského hotela Korzo, ktoré spoločne so svojim nominantom - futbalovým moderátorom priviedli do krachu a z ktorého práve rozpredávajú inventár...

Žiaľ náš p. primátor sa mýli systematicky...
 

 
 
 

The index.php: SIZE[b]: 27,706 MODIFIED: 2021.01.22 22:13:44.MD5: f5341ba7412a090aa762cfdb4916ed98 STATUS: OK  This window is : x