Úvod / Nyitóoldal
   
 
Oto Psenak  21-02-13   839  
0
Mestské médiá uplynulý týždeň informovali o daroch, ktoré rôzne firmy a organizácie v tomto období prinášajú na mestský úrad. V našom kraji je totiž taká obyčaj, že to čo potrebujeme si nekupujeme z vlastných peňazí, ale získavame z darov odovzdávaných v rámci spoločného fotenia sa s p. primátorom. Tentokrát firma Galatostav darovala mestu respirátory. A správu o šľachetnom čine uzavrel redaktor podivnou vetou o tom, že "spoločnosť Galatostav v súčasnosti nepracuje na žiadnych mestských objednávkach". Čo to len môže znamenať? A nesúvisí to nejako s tým, že ide o nových susedov primátorovej tety?  
 
Pred dvomi rokmi sme sa (v článku tu ...) pýtali kto a prečo daroval primátorovej tete stavebnú parcelu na Bešeňovskej ceste v zóne pripravovanej výstavby rodinných domov. Dodnes sme od O. Kleina nedostali  odpoveď - zrejme z dôvodu, že nás do toho nič nie je.

Celkom náhodou sme si všimli, že v rovnakej lokalite na sklonku minulého roku nadobudol dvojparcelku aj poslanec Paľo Uhrín a ďalších 7 (slovom sedem) parciel si kúpila spomínaná firma Galatostav, ktorá v súčasnosti nepracuje na žiadnych mestských objednávkach.
 

Situačná mapka areálu na Bešeňovskej ceste za Kauflandom. Oranžová parcela patrí primátorovej tete, bledomodrú si v decembri obstaral posl. Paľo Uhrin, červené si kúpila fy Galatostav.

Realitná kancelária pozemky ponúkala za 110 Eur/m2 a uvádzala, že ich predáva bez elektrickej, vodovodnej, plynovej a kanalizačnej prípojky. Pritom ponúkala len parcely, ktoré sa dostali do portfólia spomínanej firmy. S predajom cca 2/3 parciel developer stále čaká.
 

 
 
 

The index.php: SIZE[b]: 27,706 MODIFIED: 2021.01.22 22:13:44.MD5: f5341ba7412a090aa762cfdb4916ed98 STATUS: OK  This window is : x