Úvod / Nyitóoldal
   
 
Oto Psenak  21-06-29   1,256  
0
V poslednom čase nám to s kosením akosi nejde. Niežeby po iné roky táto služba fungovala dobre, ale v tomto roku nastal úplný kolaps. Pritom nič mimoriadne sa neudialo, dokonca počas Covidu mali úradníci božský kľud a čas sa pripraviť na budúce úlohy, ľahko predvídateľné a dobre plánovateľné. Z nejakej nepochopiteľnej príčiny však na kosenie nepomysleli a spamätali sa, až bola všade tráva po pás. Ani 6 rokov v úrade p. primátorovi nestačilo aby zvládol elementárne procesy...  

Našou špecialitou sú smeti posekané spolu s trávou, zasypané chodníky a opomenuté kusy zelene. Z nejakého nevysvetliteľného dôvodu koscov nesprevádzajú pomocníci, ktorí by zbierali odpadky a samotní kosci sa viditeľne veľmi - veľmi ponáhľajú.Načo sa toto podľa vás podobá? Viete si predstaviť, žeby sa takto správali ku svojim obyvateľom funkcionári v akomkoľvek inom meste? Pritom funkcionári kráľovsky platení z daní tých, ktorými tak okato pohŕdajú?

Tento všadeprítomný šlendrián, zmes neschopnosti a nezáujmu  by netolerovali v žiadnom inom meste. Ale my sme si už zvykli. Aj na lamentácie. Na poslednom zastupiteľstve sa p. riaditeľ Novovitalu sťažoval, ako nevedia zohnať pracovníkov. Prelustroval stovky nezamestnaných a napočudovanie nikto sa uňho nechcel zamestnať. Možno preto, že spokojných a usmiatych zamestnancov mestských služieb, ktorý by robili svoju prácu s radosťou a fortieľom,  človek v našom meste nestretne ani náhodou. Kostci sa ženú ako o dušu, len rýchlo, rýchlo. Je ich málo, práca je zle zorganizovaná, motivácia mizerná. Tak to potom aj vyzerá...
 

K článku pripájame reakciu p. riaditeľa Novovitalu.
 
AKO JE TO S KOSENÍM ? PRINÁŠAME REAKCIU RIADITEĽA NOVOVITALU NA NOVOZÁMOCKÉHO POLOGRAMOTNÉHO POLYHISTORA p. PŠENÁKA

Nedá mi nereagovať na článok pána Pšenáka na svojej stránke Watson pravdepodobne na objednávku pani poslankyne Evy Polereckej. Zámerne zavádzate našich občanov a publikujete skreslené polopravdy.

V prvom rade tu nekosí pán primátor ale spoločnosť Novovital, kde som riaditeľom. Uznávam, že situácia s kosením je ďaleko od ideálu, či už z objektívnych alebo neobjektívnych príčin, ale s mojimi kolegami robíme maximum, aby sme čím skôr dohnali zameškané.
 
Bohužiaľ počas mesiacov apríl a máj pršalo vyše štyroch týždňov. Snažili sme kosiť aj za dažďa, ale v máji sme mali aj taký týždeň, keď lialo v kuse vyše 7 dní a museli sme úplne zastaviť kosenie. Samozrejme vďaka bohatej vlahy a teplého počasia tráva raste .... Kosíme vyše 100 ha, nedokážeme byť naraz všade. Jedno kolo kosenia za ideálnych okolností trvá min. 6 týždňov!!! Od posledných dažďov sme sa ani na jeden deň nezastavili. Kým neboli takéto extrémne horúčavy kosili sme aj v sobotu. Kosíme v kuse aj teraz keď je vonku 36 až 38 C, len aby sme toto kolo zvládli čo najrýchlejšie, aby v meste už nebola vysoká tráva. Zbierame pred sebou smeti čo nás neskutočne brzdí, ale uznávame, že je to potrebné, lebo ľudia sú bordelári. Poprosím Vás aj v mene mojich kolegov majte ešte chvíľu strpenia a porozumenia. Vieme, že je to naša práca a zato sme platený.Vrátim sa k článku. Pani Polerecká ako aj všetky naši občania už po tých rokoch viete, že pri kosení sú vpredu traktorové kosačky, ktorý pokosia nahrubo (viď. nafotený bordel..). Po nich ten deň, alebo maximálne na druhý deň idú vyžínači, ktorí dokončia kosenie po krajoch, okolo stromov a kríkov atď.. a ako posledný idú naši kolegovia s fukarom a očistia chodníky a krajnice ciest. Tento rok už za nimi ide aj zametacie auto, aby ešte dočistil chodníky a pozametal smeti. Samozrejme vďaka technike sú traktory niekedy aj o deň dopredu ako vyžínače, ale vždy a všade po sebe urobíme poriadok (môžete fotiť zajtra...) ale to dobre vedia aj autori tohto článku. Ale politika nepustí... nech to len „dobre“ ukáže. Dáme to do éteru aspoň urobíme z primátora, z Novovitalu a v neposlednom rade z košičov hlupákov a neschopákov, pre 10 minút slávy.
 
OK, uznávam aj takto sa bohužiaľ robí politická kariéra a koniec koncov je to naša chyba, že dávame príležitosť, aby takéto príspevky vôbec museli vzniknúť.

Na záver len toľko, nekosí tu pán primátor, ale Novovital. Pokiaľ sme sklamali tak sme to my, alebo keď chcete JA a nie pán primátor. Na verejnú zeleň máme vyhradených vyše 36 zamestnancov a nie je jednoduché si nájsť nových kolegov aj vďaka takýmto príspevkom, lebo im už túto prácu dopredu znechutíte a na úrade práce naozaj nenájdete dav ľudí, ktorý by mali záujem o túto prácu. Táto práca bohužiaľ v dnešnej dobe je neatraktívna, hlavne pre mladých, ktorých by sme najviac potrebovali... a nielen kvôli peniazom.
Ja ďakujem všetkým mojim kolegom, za ich prácu a lojálnosť k našej firme. VÁŽIM SI KAŽDĚHO JEDNÉHO Z NICH!
 
OSPRAVEDLŇUJEM SA všetkým našim spoluobčanom, za nepríjemnosti, ktorú im spôsobí vysoká tráva. Urobíme všetko čo je v našich silách, aby sme v čo najkratšom čase zvládli túto situáciu, len nás nechajte v kľude pracovať. Ďakujem!
 
Ľudovít Lebó
 
 

The index.php: SIZE[b]: 27,706 MODIFIED: 2021.01.22 22:13:44.MD5: f5341ba7412a090aa762cfdb4916ed98 STATUS: OK  This window is : x