Úvod / Nyitóoldal
   
 
Oto Psenak  22-06-07   333  
0
V dnešnom dieli seriálu približujeme čitateľom ďalší kamienok z mozaiky Kauzy pokazenej dražby Holotovho domu - Žalobu mesta proti rozhodnutiu nitrianskeho katastra, ktorý nezrušil rozhodnutie novozámockého katastra o vrátení nesprávne vydraženej nehnuteľnosti na List vlastníctva Mesta. Uplynul takmer rok od momentu, ako Mesto odmietlo vrátiť kúpnu cenu dražiteľom na základe platobného príkazu okresného súdu a mesiac potom, ako krajský súd zrušil rozsudok okresného súdu ako predčasný. Keďže List vlastníctva ktorého sa žaloba týkala  bol dôkazom v inom súdnom spore, vznikala chaotická pavučina súdnych konaní, ktorá sa potom rozplietala ďalšie desaťročie a ktorá v konečnom dôsledku bude stáť novozámockých daňových poplatníkov viac ako milión Eur.  

Mesiac po podaní žaloby a takmer po roku márnych pokusov získať späť kúpnu cenu 33 mil. Sk odpredal dražiteľ O. Ondrušek svoju pohľadávku bratislavskej firme SQUAM TRADE SE, zrejme za zlomok jej hodnoty.

Bol to akt čistého zúfalstva v situácii, keď podnikateľ-invalid nevidel šancu dovolať sa spravodlivosti na slovenských súdoch a na rozdiel od Mesta nemal prostriedky na vedenie nekonečného sporu. A ninimálne v jednom sa  nemýlil - že by sa ukončenia súdneho sporu nemusel dožiť... Podobných aktov zúfalstva uvidíme v tejto kauze ešte niekoľko.

Mesto viedlo mnohoročný šikanózny právny spor, zruinovalo odporcov - Novozámčanov, ktorí boli nútení pohľadávky predať profesionálnym vymáhačom - Bratislavčanom za babku. Tí napokon spor s Mestom vyhrali. Následne Mesto nechalo konečný účet zaplatiť daňových poplatníkov...


Pozn. Hoci ide o dokument Mesta Nové Zámky, radnica ho nikdy nezverejnila. Dokument sprístupnil Okresný úrad Nitra - Odbor opravných prostriedkov na základe infožiadosti.

Chronológia prípadu na Watson.sk:
 

 
 
 

The index.php: SIZE[b]: 27,706 MODIFIED: 2021.01.22 22:13:44.MD5: f5341ba7412a090aa762cfdb4916ed98 STATUS: OK  This window is : x