Úvod / Nyitóoldal
   
 
Telek Lajos  22-12-26   209  
0
Ako trávia vianoce niektoré známe tváre z obrazoviek a divadelných dosiek? Spýtali sme sa Vicy Kerekes, Petra Oszlika a Lucie Vondráčkovej.  Vica Kerekes (herečka)

Na Vianoce som vo Fiľakove so svojou rodinou. Neviem si predstaviť, žeby som bola bez nich, lebo milujem Vianoce aj dni pred tým, keď človek cíti všade navôkol aj vo svojom vnútri, že už prichádzajú. Je to pre mňa taká radosť na chvíľku sa utíšiť a byť so svojimi najbližšími. U nás je vždy plný dom, lebo príde aj brat s rodinou. Stromček sa zásadne zdobí až na štedrý deň, to robievam ja, môj otec varí kapustnicu, mamka pripravuje ďalšie dobroty v kuchyni a môj brat pomáha kde sa dá, aj spolu s deťmi. Tie sa už tešia na darčeky, ale u nás ich dostane len ten čo zaspieva pesničku. Tradíciu večerného zvonenia na vianočný zvonček som po mamke prebrala teraz ja. Keďže žijeme vo viacgeneračnom dome a kedysi bola s nami aj babička, ktorá pochádzala z Hačavy, tak máme pravidelne slovenské tradičné vianočné jedlá aj slovenskú kapustnicu s klobáskou. Mňa teší to že sme tak všetci spolu, pozeráme sa spoločne na československé rozprávky a filmy, jeme, pijeme a rozprávame sa. A to mi stačí. Vtedy som úplne šťastná, keď mám tých čo mám rada okolo seba.

 

Peter Oszlik (herec)

Vianoce sú sviatkom lásky a pokoja, a tak ich plánujem stráviť aj tento rok v kruhu rodiny. Už tradične spolu so svojou ženou a dcérkou začneme v predvečer Vianoc chystať štedrovečernú večeru, ktorá aj tento rok bude staromódne tradičná. Každý rok sa teším na varenie halászle podľa otcovho receptu. V štedrovečernom menu nebude chýbať majonézový šalát a ryba. Po večeri, tak ako každý rok, spoločne pozeráme náš obľúbený vianočný film, Pelíšky. A večer zakončíme zdravotne prospešnou prechádzkou do kostola na polnočnú omšu. Myslím, že v tejto hektickej dobe je dôležité spomaliť a užiť si prítomný moment s najbližšími. Aj vianočné sviatky budú naplnené stretnutiami s celou rodinou, na ktoré sa počas roka všetci vrúcne tešíme. S humorom zosumarizujeme rok, porozprávame príhody z rodinnej histórie a zaspomíname si na tých, ktorí tu už s nami nie sú. Listovanie v starých albumoch pobaví a osvieži aj vyblednuté spomienky a človek sa často dozvie aj niečo nové. A hoci sa často stretávame počas celého roka, predsa len to vianočné kúzlo má nenahraditeľné čaro, nakoniec rodina je najväčší dar, aký si môže človek nielen pod stromček priať. Dodá mu to silu a odvahu úspešne prežiť žiarivé zajtrajšky. Veselé Vianoce!

 
 

Lucie Vondráčková (speváčka, herečka)

Mam dve deti, takže jsou u nás Vánoce zase hodne aktualni. Pečeme cukrovi, doma je všechno v červeno stříbrne a letos hraju v divadle jen 26.12. predstaveni Vanocni zazrak, tak bude i trochu volno.

Telek Lajos
 
 

The index.php: SIZE[b]: 27,706 MODIFIED: 2021.01.22 22:13:44.MD5: f5341ba7412a090aa762cfdb4916ed98 STATUS: OK  This window is : x