Úvod / Nyitóoldal
   
 
Oto Psenak  23-03-26   821  
0
Skutočný zápas o zákaz hazardu v našom meste začína až teraz, keď sa primátorovej partii minuli všetky obštrukcie i klamlivé chody, ktorými obmedzenie/zákaz hazardu doteraz sabotovali. V zmenených pomeroch po októbrových voľbách sú možnosti ďalších obštrukcií obmedzené,  i  keď ved. právneho oddelenia MsÚ ešte chvíľu naťahoval čas. Na zastupiteľstve 1. marca ale poslanec M. Balogh vystúpil v návrhom na prerokovanie hazardu, viceprimátrorovi Štefánikovi sa ho nepodarilo odhovoriť a medzi poslancami vznikol konsenzus o tom, že eldorádu hazardu v NZ je treba urobiť koniec. 21. marca 2023 radnica nakoniec zverejnila návrh všeobecno-záväzného nariadenia o regulácii hazardu. A to rovno dvojmo, keďže okrem skupiny poslancov podal svoj "kompromisný" návrh i posl. K. Borik, ktorý sa rozhodol rozohrať sólo hru. V podstate tú istú, ktorú primátor Klein hral s majiteľmi kasín posledné roky.  


Neočakávame, že na najbližšom zastupiteľstve prejde návrh hladko. Casino Boys opäť vyrukujú s evergrínmi o tom, ako veľmi mesto potrebuje daňové príjmy z hracích automatov, aká dôležitá je sloboda podnikania, ako veľmi utrpí zamestnanosť v regióne a ktovie s čím ešte. Primátor bude mať stále veľa možností ako manipulovať s poslancami, v neposlednom rade aj tým, v akom poradí dá o návrhoch hlasovať.

Záslužnú činnosť v danej veci vykonáva OZ Lepšie Zámky na čele s P. Podbehlým, ktorý po neúspechu v primátorských voľbách nerezignoval a na svojej FB stránke spustil internetovú anketu o hazarde.


Návrh skupiny poslancov na ZÁKAZ HERNÍ A KASÍN v meste Nové Zámky


 
 

 

Návrh posl. K Borika na REGULÁCIU HERNÍ A POVOLENIE KASÍN v meste Nové Zámky


 
 

 

Chronológia kauzy HAZARD v NZ na stránkach Watson.sk:


 
 
 

The index.php: SIZE[b]: 27,706 MODIFIED: 2021.01.22 22:13:44.MD5: f5341ba7412a090aa762cfdb4916ed98 STATUS: OK  This window is : x