Úvod / Nyitóoldal
   
 
Oto Psenak  23-10-03   937  
0
Parlamentné voľby uskutočnené 30. septembra 2023 spôsobili vrásky na čele mnohých demokratov na Slovensku. Vo všeobecnej mizérii však my Novozámčania máme jeden špeciálny dôvod pre radosť. Akokoľvek je naše mesto poničené generáciami úplatných funkcionárov, akokoľvek ekonomicky živorí, tentokrát zdvihlo hlavu hore. Smer a extrémisti dosiahli výrazne horšie výsledky než bol celoštátny piemer, naopak demokratické sily tu získali cenné percentá navyše. To všetko pri veľmi nepriaznivej demografickej štruktúre nášho mesta z ktorého za 30 rokov utiekla desatina obyvateľov. O to sú väčšie zásluhy novej generácie komunálnych politikov a cykloaktivistov, ktorí svojou mravenčou prácou postupne pretvárajú verejný diskurz. Možno sa im občas zdá že bojujú s veternými mlynmi, ale tu je neklamný dôkaz, že čo robia je veľmi-veľmi dôležité.  

Nie je náhoda ako veľa študentov českých vysokých prišlo cez víkend domov. Mladí ľudia prišli voliť, aby sa mali kam vrátiť, aby demonštrovali svoju vieru v dobro a slušnosť. A majú aj svojho hrdinu - Mareka Macha z OZ Mladí proti fašizmu, ktorý organizoval bezplatné volebné vlaky na Slovensko...Výsledky volieb v Nových Zámkoch v porovnaní s celoštátnym priemerom. Zelenou sú označené výsledky strán ktoré uspeli v NZ nad celoštátnym priemerom.
 
 
 

The index.php: SIZE[b]: 27,706 MODIFIED: 2021.01.22 22:13:44.MD5: f5341ba7412a090aa762cfdb4916ed98 STATUS: OK  This window is : x