Úvod / Nyitóoldal
   
 
Oto Psenak  11-08-12   1,470  
0

Už dlhšiu dobu poukazujeme na zhubnú prax bujnejúcu v našom meste, keď volení zástupcovia samosprávy svoje mandáty získané od voličov využívajú predovšetkým ako ďalśí zdroj príjmov.  Sme presvedčení, že tento systém je jednou z hlavných príčin úpadku nášho mesta, tlačenici v predvolebnej kampani a absolútnej pasivity počas volebného obdobia. Már többször felhívtuk a figyelmet arra a negatív jelenségre, amikor választott önkormányzati képviselőink a megszerzett mandátumaikat nem a köz, hanem saját javukra használják. Meggyőződésünk, hogy éppen ez városunk hanyatlásának egyik fő oka, amikor is az óriási nyüzsgést a választási kampány idején teljes passzivitás követi a választási ciklus alatt.  

Táto inštitucionalizovaná korupcia má mnohoraké formy, od odmien poslancov MsZ a členov odborných komisií, cez platy viceprimátorov, odmeny členov dozorných rád a predstavenstiev mestských podnikov, platy politicky dosadených zamestnancov MsÚ a mestských podnikov, výhodné kúpy mestských parciel alebo prenájmy mestského majetku. Niektorí dlhoroční poslanci stáli mesto za všetky tie roky aj niekoľko miliónov korún bez toho, aby pre mesto slamkou pohli, bez toho, aby po sebe čokoľvek zanechali.
Svorne tvrdia "je to v súlade so zákonom", inokedy argumentujú "za každú prácu patrí pláca!". Všetkým im by sme chceli odkázať: "V samospráve nepracujete pre seba, ale pre svojich voličov. Ak máte záujem o platenú prácu, ak máte existenčné problémy, snažte sa získať zamestnanie, nie mandát do samosprávy! A vonkoncom si nemyslíme, že Vaše predvolebné kampane, všetky tie nezmyselné sľuby na letákoch a billboardoch, ktoré ste ani na sekundu nemysleli vážne, by sme my - vaši voliči i nevoliči mali zaplatiť z vlastného vrecka - cez mestský rozpočet."
Čakali sme na precedens kým sa nájde prvá lastovička a našla sa. Novozvolená členka komisie pre šport a prácu s mládežou pri MsZ odmietla poberať za túto činnosť finančnú odmenu. Dúfajme, že nájde nasledovníkov, veď ak si môže dovoliť tak postúpiť učiteľka s neveľkým mesačným príjmom, azda by to nemal byť problém ani pre všetky dámy a pánov predsedov, riaditeľov, primárov a konateľov... Pripájame mnemotechnickú pomôcku pre všetkých, ktorí sa odmien chceli vzdať už dávno, len až doposiaľ nevedeli, ako to urobiť...

 
 

The index.php: SIZE[b]: 27,787 MODIFIED: 2019.03.31 00:07:53.MD5: a650b108a1ba92dbbd18e8f44ecd3ee4 STATUS: OK  This window is : x