Úvod / Nyitóoldal
   
 
Eva Polerecká  16-02-19   2,798  
0

Akosi často musím referovať o dianí v našom meste... Možno by aj potešilo, že sa niečo deje, ale na druhej strane som v rozpakoch. Zdá sa, že záhada okolo nákupu starého inventára, o ktorom sme písali naposledy, sa vysvetlila. Vysvitlo, že mestská príspevková organizácia sa rozhodla vstúpiť do reštauračného biznisu! A že to bude robiť dobre a s rozmyslom, o tom chcela asi presvedčiť hneď úvodným „výhodným“ nákupom.  Jediný kaz na celej transakcii je, že sa udial zo spoločných - mestských - peňazí. Je nepopierateľné, že organizácia Novovital už podniká. Je napr. správcom športovej haly Millenium - ktorú sa, pravda, nedávno snažila dať do prenájmu nie práve najvýhodnejšie - zadarmo. Podniká aj v plavárni, ktorá je napriek veľkej tlačenici a enormnému záujmu verejnosti prakticky nepretržite v havarijnom stave.  


Na Štrand chronicky chýbajú peniaze a "Kráľovsko-cisárku jazdiareň" by bolo treba dozariadiť a vymyslieť čo s ňou. No a je tu ešte  zdedená eurofondová technológia na výrobu peletiek, možno predsa len nebolo treba prepustiť jediného pracovníka, ktorý ju vedel obsluhovať... Z profitabilných činností treba spomenúť inkasovanie poplatkov za parkovanie a samozrejme inkasovanie príspevku z mestského rozpočtu - v roku 2016 Novovital dúfa získať z mesta 930 000 EUR.
Za uvedenú sumu by malo byť postarané o verejnú zeleň (kosenie, údržba, zakladanie). V poslednom čase pozorujem aj výrazný záujem angažovať sa na poli kultúrnych podujatí - Oberačkové slávnosti, Porcinkula,  Višegrad Christmas,  Reprezentačný bál, Klobfest,  Princezničkový ples či dokonca koncert Beatles Revival a iné kultúrne zážitky. Čo by bolo celkom v poriadku, ak by tieto Novovital dokázal organizovať bez straty pre mesto a  keby nebolo potrebné na ne míňať príjmy z parkovného, či peniaze, ktoré mali byť vynaložené na údržbu zelene a správu budov.
A zdá sa, že podnikateľské ambície stále rastú. Teraz je na rade gastronómia... Tu by som si dovolila pripomenúť, že mesto už jedno podobné zariadenie vlastní - mestskú akciovku Hotel Korzo.  Nadávno sa ju aj pokúsili "od večera do rána" predať - vraj neprinášala zisk.... Vraví sa, že dvakrát do tej istej rieky nevstúpiš, ale to zrejme pre mestské podniky neplatí! Podnikateľské zámery sa tu rodia ako huby po daždi, akurát nie je jasné, kto ponesie riziká a kto vykryje budúcu stratu, keby to nedajbože skončilo tak, ako doteraz vždy. Kto podniká, alebo podnikal, celkom iste vie o čom hovorím.
Neviem síce v koho hlave sa rodia tieto skvelé nápady, ale prvý nákup o ktorom bola reč v mojom poslednom článočku neveští nič dobré! V každom prípade by bolo fajn, keby nás manažérske ambície pánov z radnice stáli čo najmenej.... Takto to vidím ja.
PS. Bolo by asi potrebné ujasniť si poslanie Novovitalu ako mestskej príspevkovej organizácie, aby nedochádzalo k nedorozumeniam. A tiež upozorňujem, že po miernej zime bude tráva a burina rásť už v apríli, netreba čakať s prvým kosením do júna...

2016-03-07 19:45:03 theo
Tomu sa hovori arogancia moci . Ďakujeme , pán primátor .
2016-02-23 16:08:34 rebel
A smie príspevková organizácia mesta vôbec podnikať?Alebo len nakupuje pre niekoho inventár,aby sa mu ľahšie podnikalo???Poslanci by sa určite mali ozvať!
2016-02-19 22:54:40 peter
S tym odkupenim hnutelnych veci je to uz fakt brutalne. A tie ceny... V konkurzoch, to by minimalne jeden clen zastupitelstva, konkurzny spravca, vedel povedat, ze taketo veci sa predavaju skoro za cenu odvozu. Alebo ak si kliknenete na niektory inzertny server, su tam skrine za 20 eur a pod...Z mesta som odisiel, aj pre toto, ze sa zan hanbim, ale sledujem dianie a je mi smutno. Paci sa mi vsak napr billboard toho mladeho advokata, ktory sa teraz uci hlasovat na zastupitelstvach, akurat jedno pismeno ma v slogane navyse: Itt a le(t) a tet :) Mal som pohnutku pri poslednej navsteve mesta zatriet to "t", aby jeho vyjadrenie nadobudlo na uprimnosti, ale fakt som nemal dost casu kupit sprej :)
 
 

The index.php: SIZE[b]: 27,591 MODIFIED: 2020.06.02 00:09:45.MD5: c6ad8206bdc603ae024c3c247da15b9c STATUS: FALSE  This window is : x