Úvod / Nyitóoldal
   
 
Oto Psenak  17-10-30   1,584  
0
Takto pred voľbami to funkcionárky SMERu nemajú ľahké. Väčšina ľudí má síce celé krajské voľby v paži, nie však pani B., ktorej aj teraz ide o veľa. A zďaleka nielen o ďalšie garzónky, ktoré na veľké pobavenie pospolitého ľudu hromadí. Jej zásadný problém je vnútorný. Nijako si nevie zvyknúť na koalíciu s Maďarmi v Nitrianskom kraji. Načo bolo dobré svojho času deliť okres na dva volebné obvody kopírujúce hranice býv. ostrihomskej župy, ak sa teraz Maďari dostávajú na spoločnú kadidátku so SMERom? Ako nestratiť tvár, keď pred 4-mi rokmi to bola (a o 4 roky bude) práve maďarská karta, na ktorej postavili svoju kampaň?!  
 
A čo pokoruje najviac, že novopečený koaličný partner nielenže vytlačil z kandidátky ostrieľaných kamarátov a kamarátky, ale ešte aj robí drahoty, vysvetľuje niečo svojim voličom ba dokonca sa v ich radoch nájdu aj takí, ktorí vôbec odmietajú na spoločnú kandidátku ísť! Miesto toho aby čušali a tešili sa na to, čo kvapne...
 
Práve čušanie sa pani B. osvedčilo za tie roky najviac. Kto čuší, tomu kvapká. Možno sa raz pani B. po mestkom a krajskom zastupiteľstve prečuší a prekvapká až do národnej rady, kto vie. Nepodceňujme tieto skromné učiteľky z malých dediniek nášho regiónu. Za mnoho rokov síce nič pre svojich voličov neurobili, zato sa natrvalo zabývali v okresných úradoch aj celkom slušne zabezpečili. Nadobudli dokonca určitú noblesu - to len takto pred voľbami občas utečú nervy... a vtedy panikári celá rodina.

 


Takto vyzerá opustená budova školy - býv. SEŠ oproti železničnej stanici. Pani B. tu kedysi učila a dnes na budovu v majetku Nitrianskeho samosprávneho kraja dohliada z funkcie poslankyne NSK. Plot bol zdemolovaný padnutým stromom počas jednej z jarných búrok.
 
 
 
 
 

The index.php: SIZE[b]: 27,539 MODIFIED: 2020.03.30 22:14:01.MD5: 0879ed5acb792ff91e3ee55a53a85a4e STATUS: FALSE  This window is : x