Farkas Zsófi neve nem ismeretlen a zene kedvelői számára. Első szólólemeze után olyan zenészekkel dolgozhatott, mint Lerch István, Charlie, Balázs Fecó, a Rapülők, vagy az Irigy Hónaljmirigy.
Énekelt a „Dívák” koncertsorozatban, majd feltűnt a Megasztárban is. A harmadik szériában vokálozott, a negyedikben pedig versenyzőként találkozhattunk vele, ám a zsűri tagjai nem juttatták be a legjobb 10-be, mert túl profinak ítélték… Angliában Sophie Cairo néven került fel a slágerlistákra Jay Lumen és Supaflava társaságában; a „Time in motion” című szerzemény heteken át szerepelt a legnépszerűbb dalok között.
- Hogyan találkoztál Jay Lumen és Supaflava társasággal?
- Jay Lumen, azaz Lumnitzer Csaba Dj producer keresett meg 2006 környékén, hogy van egy jó dala és szeretné, hogy én énekeljem el. Így lettünk erre a dalra szerzőpáros, ez volt az első angol dalszövegem.
- Elég furcsa hogy a Megasztárban nem kellettél, ennek ellenére Lenny Kravitz téged választott, hogyan jött ez a felkérés?
- A szóban forgó dal hatására kerültem képbe, mint lehetséges előzenekar, amit végül Lenny kiválasztott, így volt szerencsém a debreceni nagy koncertje előtt, élőzenekarral muzsikálni fél órát. Tőle nem megszokott módon végig is hallgatták, és hazatérése után még az egyik amerikai tv csatornán meg is említette a nevemet, hogy mennyire tetszett neki a minikoncertem. Nagyon édesek és érdeklődőek voltak, a koncertjük után koccintottunk, beszélgettünk és persze fotózkodtunk.
- A La Bouche nevű duó mindenki számára ismerős lehet, aki a ’90-esek években már tudatánál volt és hallgatott rádiót, nézte az akkori zenecsatornákat. Talán a Be My Lover a legnagyobb slágerük. Miért beszél most róluk szinte az egész ország? Mert nem is olyan régóta magyar énekesnője van az egész világon ismert La Bouche-nak, Farkas Zsófi személyében. Hogyan jött a felkérés hogy világsztárral dolgozzál együtt?
- 2015 őszén, Lane McCray, a La Bouche eredeti tagja énekesnő nélkül jött Magyarországra egy koncertre, ahová beugróként hívott el Marschall Norbi.
- A Marshall Entertainment produkciós iroda keretein belül Marschall Norbert vezetése alatt van egy szuper csapat Magyarországon, a Star Jam Band. Zseniális a banda, Bársony Bálint,Végh Balázs, Elek Norbert, Tarr Gergő, Rieger Attila, Marschall Norbert, Máté László. Ha világsztár érkezik hazánkba és szeretne élőzenekarral fellépni, akkor ez a full profi csapat pillanatok alatt készen áll arra, hogy kísérje az előadót. Így történt ez Lane-nel is, pár óra alatt összepróbáltuk a koncertet, másnap fellépés.
- Lane-nek nagyon megtetszett a hangom, miközben belekezdtünk a Sweet Dreams című slágerbe és állítólag már akkor jött neki a gondolat, hogy mi lenne, ha velem folytatná a turnézást, aminek nagyon örültem! Mindig szerettem sokat repülni, utazni és a világ minden táján arénákban énekelni óriási közönségnek, felemelő érzés.
- A produkció eredeti énekesnője, akinek fantasztikus hangjától életre keltek a dalok, a gyönyörű Melanie Thornton, sajnos már nem lehet közöttünk… 2001-ben egy szörnyű repülőgép-szerencsétlenség következtében elhunyt. Megpróbálod őt másolni vagy teljesen új koncepciós dalok kerülnek előadásra Farkas Zsófi személyében?
- Melanie csodálatos énekesnő volt, kivételes orgánummal és kisugárzással. Másolni felesleges lett volna, mert mindenkiből csak egy van. Magamat adom minden produkcióban. Olyannyira, hogy készült egy La Bouche dal, amit nagyrészt én írtam, saját élethelyzet alapján, gyakorlatilag a szerelmemről szól, a férfiról, akivel évekig távkapcsolatban éltem, akihez azóta már férjhez mentem Ausztráliában. Ez a dal a Night After Night, aminek zenei producere Milosevits Mirko.
- Elérted mindazt amiről minden énekesnő álmodott, járni a világot egy nívós produkciónak részese lenni, hogyan látod a siker még szívósabbá tett mert tudatában vagy annak hogy nem hibázhatsz, mert a közönség egy jó produkciót akar látni?
- A közönség létszámtól és földrésztől függetlenül minden alkalommal jó produkciót érdemel. Az, hogy a La Bouche az esetek zömében 30-50 ezer ember előtt lép fel, óriási élmény. Az biztos, hogy nagyon fárasztó időnként 1-2 óra alvással kontinenseket átrepülni, leszállás után tv-be, rádiókba menni, majd este koncertet énekelni és másnap hajnalban újra hajnalban kelni és menni tovább. Ez a része biztos, hogy megedzett. Bárhogyan is ki kell állni a színpadra, kimerülten, táskás szemekkel, akár betegen is, a La Bouche csak élőben énekel. Van, hogy csak 3-4 dalt kell énekelni 1-1 nagy fesztiválon, vagy élő tv show-ban csak egyet, azt akár kómában is eltolom.
- Álomszerű történet a tiéd, de lesz-e új produkció, új dalok ahol senkit nem kell utánoznod, csak önmagad adnod, boldog vagy hogy ez veled megtörtént?
- Nagyon boldog vagyok! Mint említettem, eddig sem utánoztam senkit. A jövő majd elválik, a COVID hatása már másfél éve mindenki életére rányomta a bélyegét, nem hiszem, hogy a közeljövőben lesznek több tízezres fellépések. Jelen pillanatban Ausztráliában élek, meglátjuk, mit hoz a jövő.
- Mikor láthatunk a Felvidéken, esetleg jótékonysági fellépést elszoktatok vállalni?
- Ha arra járok, beugrom! Tényleg nem tudom mikor kerülhet erre sor, természetesen volt már példa jótékonykodásra. Jelen pillanatban azt hiszem sok szakma bajban van, többek között a miénk, zenészeké is.
- Kívánom, hogy rendbe jöjjön a világ... vigyázzunk magunkra, nagyon szépen köszönöm az interjút!
Az interjút készítette: Telek Lajos
A fotók Sophie Cairo fotóalbumából valók.
Az interjú elkészítésében köszönettel tartozunk Zoltan Mihalik managernek, valamint a Marschall Entertainment produkciós iroda vezetőjének, Marschall Norbertnek.