Úvod / Nyitóoldal
   
 
Oto Psenak  21-09-11   962  
0
Otázka prenechania priemyselného parku privatizérovi, ktorý ho svojho času "kúpil" za 1 Euro/m2 ale nič v ňom nepostavil, sa už vlastne ani nemala prejednávať. Všetky zákulisné čachre skončili, 10 hektárový mestský pozemok v hodnote 2 až 2,5 mil. Eur čoskoro skončí tam, kde  predtým skončili školské budovy, Zúgov, stará nemocnica i urnový háj. Takmer zadarmo: zaplatených 96 tisíc Eur nepredstavuje viac ako 4-5% hodnoty nehnuteľnosti. Privatizér preukázateľne nesplnil svoje záväzky čím mestu vzniklo právo spätného odkúpenia. Plán A bol "nevšimnúť si" expirovanie zmluvných podmienok. Toto bol najvýhodnejší variant pre primátora i jeho poslancov - kvôli zábudlivosti ešte nikoho do väzenia neposlali. Nevyšlo to,  poslanec P. Podbehlý minulý rok zmluvu zčista-jasna vytiahol na svetlo božie. A tým započala skutočná dráma. Dráma o tom, komu zostane v rukách Čierny Peter.  


A aby primátorská 13-ka neklesala na duchu - lebo práve im ostal Čierny Peter v rukách - tak ich p. primátor podporuje organizovaním rôznych uspávacích show, aby sa im spalo čo najlepšie a nestrácali vieru, že ich spravodlivosť nikdy nedobehne.

Posledný diel takéhoto uspávacieho show predviedol v stredu JUDr. Závodský, pravda neplánovane a tak porozprával i veci, ktoré neuspávali. Napríklad povedal celkom jasne a bez obalu, že on - nech už sa vyjadruje k čomukoľvek - nenesie za svoje slová žiadnu zodpovednosť a zodpovední budú vždy a výlučne iba poslanci, ktorí mu prípadne naletia. Práve tí poslanci ktorí o niečom rozhodli, prípadne nerozhodli. Naňho sa budú zbytočne odvolávať, on je len úradník a či reční o bezcennom pozemku, či vystríha pred súdnym sporom, prípadne rokuje s investorom bez akéhokoľvek poverenia zastupiteľstva - zodpovedať sa budú iní.

Posledný diel tejto uspávanky pre 13 dospelých, prinášame v plnom znení.
 

https://fb.watch/7YNKNxBMHI/
Od 3:22:44 Bol Rôzne:

posl. Ivan Katona: Veľmi smutné je, že pýtam sa na priemyselný park za Euro a nedostanem odpoveď. To znamená mesto s tým nič nerobí, zmierili sme sa s tým, že to za Euro odiślo, vybavená vec?

Viceprimátor L. Štefánik: Mohol by si prosím Ťa povedať, koho sa pýtaš?

I. Katona: ... a stav je ten istý. Ja neviem koho sa mám pýtať, keďže p. primátor - štatutár tu nie je, takže môžem sa pýtať teoreticky p. dr. Závodského, alebo pána viceprimátora

L. Štefánik: Gabi Závodský skús potom povedať...

ved. právn. odboru MsÚ: JUDr. Závodský: K tejto téme Priemyselný park môžem povedať asi len to čo som povedal asi pred 10 minutami.

Z pléna: konkrétne!

JUDr. Závodský: Konkrétne vám poviem, dúfam že nič nezabudnem. Boli sme v rokovaní s investorom, sami sme to pochopili tak, že ten priem. park nebol až tak vybudovaný ako sme si my predstavovali, keď sme spisovali zmluva. Toto uznávam. Dokonca som použil Google - som im vygúglil - takto vyzerá priemyselný park, toto nie je to čo sme čakali. Oni vysvetľovali, že budú na to potrebovať trochu viacej času, ale ubezpečili nás, že majú záujem ten projekt, ako nám, ako zastupiteľstvu bol prezentovaný, zrealizovať a dodržať vśetky zmluvne podmienky ktoré boli dané. Ako poistku sa nám podarilo vyrokovať - za čo ste ma vysmiali - nie mňa, lebo mne je to jedno, ja som predložil len návrh, vy ste na poslednom - predposlednom zastupiteľstve vysmiali investora keď povedal bude súhlasiť s navýšením o jedno celé euro. Tá dohoda už bola, bola pripravená zápisnica, vtedy si presne pamätám, som vyhlásil že sa odstraňujú nejaké gramatické nedostatky, váš brat sa tu vysmial, ja som následne kontaktoval investora, že dotiahnime tú zápisnicu, lebo na dnešné zastupiteľstvo to chcem dať schváliť, to 100% navýšenie, viem že to nebola veľká suma, ale bol to výsledok nejakého korektného dlhotrvajúceho rokovania. Žiaľ investor sa vyjadril tak ako sa vyjadril, od ponuky, resp. dohody ustúpil, ale toto v žiadnom prípade vám ako poslancovi MsZ, ako advokátovi, nebráni v tom, vypracovať nejaký vlastný návrh a predložiť ho na mestské zastupiteĺstvo na schválenie. Tá zmluva je tak nastavená aj vďaka vám, aj vďaka mojim kolegom, že sa tam dá eśte operovať. Takže my čo sme vedeli urobiť sme urobili, jediné čo sa nám ušlo bol smiech, tak nech sa páči, loptička je na vašej strane, povedzte čo bude s priemyselným parkom.

L. Štefánik: Ďakujem pekne, máme tu dve faktické.

posl. Eva Polerecká: p. Závodský prosím Vás prečo je problém - ak ste vy i investor zhodne tvrdili, že sa niečo nestihlo - a zámer investora je seriózny a on naozaj chce všetko k čomu sa zaviazal aj dodržať - v čom je problém predĺžiť mu lehotu? Toto sa pýtam Vás. Nakoľko je to seriózny záujem, keď niekto ani nepovie, že dajte mi ešte rok-dva, alebo koľko na to potrebuje... To jednoducho že dá teraz plus 1 Euro a vlastne nemusí splniť nič? To je riešenie?

JUDr. Závodský: Nie toto nebolo. Nie, nie, nie. Dohoda bola o tom, že doplatí Euro ale s tým že - teraz síce zavádzate - ale dohoda nebola taká, že povinnosti nemusí splniť. Len hovorím na dohodu treba vždy dve strany, a naozaj to bolo veľmi ťažké citlivé rokovanie, naozaj sme sa snažili a je mi to veľmi ľúto že postojom niektorých poslancov sa to tak zmietlo zo stola. Možnože by sme boli niekde inde...
Naozaj denne tu niekoľkokrát spomínate že ako sa na koho obraciate, ako sa nás obracajú obyvatelia, nech sa páči, investora poznáte veľmi dobre, pozvite si ho na mestské zastupiteľstvo, vyviňte trocha iniciatívy, čo s ním vy dohodnete, ja to dám na papier, vy to schválite a vśetko je v poriadku. Mňa naozaj sa nepýtajte nato, že čo ten investor, ako ten investor, aké má záujmy. Ja viem deklarovať resp. zreprodukovať to, čo on prisľúbil že má záujem urobiť. Ako to urobí kde to urobí, myslím že v tom máte oveľa väčśiu pôsobnosť vy. Ďakujem.

L. Štefánik: Ďakujem Ivan Katona má finálnu faktickú:

I. Katona: Pán vedúci prosím, my nemôžeme pozývať ľudí na zastupiteľstvo. Veď p. primátor zvoláva nie my.

L. Štefánik: Dneska ste pozvali dosť veľa...

JUDr. Závodský: A tí obyvatelia, ktorí tu boli dneska?

I. Katona: To sú obyvatelia mesta. Tých sme nepozývali.

JUDr. Závodský: No nech sa páči, ale takto isto...

I. Katona: Prosím Vás pletiete tu zas hore dole. Tí obyvatelia mesta došli lebo si idú chrániť svoje záujmy.

JUDr. Závodský: A to je v poriadku.

I. Katona: A čo sa týka priemyselného parku, ja od vás očakávam že poviete: Vážené zastupiteľstvo, boli splnené podmienky, vybavená vec. Alebo neboli splnené podmienky zmluvy.

JUDr. Závodský: Pán poslanec, o tomto bude rozhodovať mestské zastupiteľstvo.

I. Katona: Pokiaľ tie podmienky splnené boli, diskusia je zbytočná. Pokiaľ tie podmienky splnené neboli, máme úplne inú vyednáavciu pozíciu a máme zákonnú povinnosť uplatňovať záujmy mesta riadne a včas.

JUDr. Závodský: To je pravda.

I. Katona: Vy ste povedal na stretnutí vonku na Dvorskej ceste že toto nie je to, čo to malo byť celkom. To znamená podmienky splnené neboli. Prosím postupujte podľa toho, čo hovorí zmluva.
...nehovorte... to čo hovoríte Vy plus ten čas, s tým priešiel poslanec Uhrín. Dajte mu rok či rok aj pol... Ale to nie je riešenie!

JUDr. Závodský: To je pravda!

I. Katona: Splnil podmienky? Pokiaľ tie podmienky nesplnil, poďme v intenciách zmluvy. Lebo týmto spôsobom, mám pocit, že naháňame jemu čas, a jednoducho zistíme, že holt nedá sa nič robiť a za Euro to odplávalo.
Ja osobne si myslím, že priem. park aj za 2 eurá m2 v NZ je na smiech. Dnes v NZ mi povedzte kde kúpite akýkoľvek pozemok za 2 Eurá m2. Akýkoľvek, kde sa aj zaviažete k čomukoľvek. Prosím skúse nám povedať, alebo skúste konať tak, keď ste presvedčený o tom, že zmluva bola zo strany investora porušená, treba konať v zmysle zmluvy. Keď nebola porušená, treba povedať, zmluva je splnená, investor splnil všetko čo mal, podľa vášho názoru vyhovel všetkým požiadavkám.

JUDr. Závodský: Len veľmi krátko: P. poslanec, tú zmluvu určite poznáte, bola nastavená tak, že o tom rozhodne mestské zastupiteľstvo. Prečo, na základe čoho, akého paragrafu či ustanovenia, na základe akého oprávnenia mňa staviate do pozície, že mám niečo vyhodnotiť, čo si v zmluve vyumienilo mestské zastupiteľstvo. To je jedna vec. Druhá vec. Robiť tu populizmus, a teraz sa ospravedlňujem, hovorím ako Novozámčan a porovnávať po sociálnych sietiach vedľajší pozemok ktorý sa predáva - pani Polerecká, za koľko? 27 Euro/m2  s pozemkom cez ktorý - čo som opakovane povedal - a keď toto už nie je vážny argument - že cez pozemok vedie vysokotlaký plyn, ktorý spája Štúrovo s Komárnom, čiže tam ani čerešňu neviete zasadiť, tak potom neviem...
 


A pre zábudlivých, ktorí sa už ani nepamätajú, čo kedy odklikali, aké gombíky postláčali a kedy vlastne spôsobili mestu škodu 2 mil. Eur:

Hlasovanie o návrhu uznesenia o uplatnení práva na spätné odkúpenie na marcovom zastupiteľstve:
 

 


O téme sme písali:

2021-03-26   AMV nie je Avastav. Mesto nechce uplatniť svoje práva voči firme ktorá za cenu 1Euro/m2 sprivatizovala 10 ha priemyselný park a nesplnila svoje zmluvné záväzky
2016-12-09   Takto sa priemyselný park nezakladá - 6 hektárový pozemok na Dvorskej ceste chce mesto predať za 1 euro/m2
 
 
 

The index.php: SIZE[b]: 27,706 MODIFIED: 2021.01.22 22:13:44.MD5: f5341ba7412a090aa762cfdb4916ed98 STATUS: OK  This window is : x