Úvod / Nyitóoldal
   
 
Oto Psenak  16-09-29   2,764  
0
Viac menej rétorická otázka - lebo aj kto nevie aspoň tuší, že tam hľadá svojich 500 Eur mesačne. Stala sa totiž taká vec, že výplatným miestom pre p. učiteľku-dôchodkyňu s pevným hlasom bol v predchádzajúcom volebnom období Hotel Korzo a v tomto malo byť Novocentrum. Predchádzajúci primátor však na sklonku svojho angažmá znížil odmeny predvolebne neposlušným poslancom v mestských podnikoch na 1 Euro mesačne. S výnimkou Bytkomfortu, kde za 500 Eur /mes.  zasadal v dozornej rade aj on sám (rovnako aj súčasný primátor). Kedže pevný hlas p. poslankyne na zastupiteľstvách má predsa len o čosi vyššiu hodnotu ako 1 Euro, viac ako Novocentrum jej bude svedčiť Bytkomfort.  

Ostatne predpoklady zvládnuť svoju rolu tam má rovnako dobré, keďže podnikaniu Bytkomfortu nerozumie naša univerzálna funkcionárka (Matica, Jednota dôchodcov, školské rady, atď.) rovnako ako nerozumela ani podnikaniu Novocentra a predtým Hotela Korzo.
Táto zúfalá prax, keď si primátor kupuje poslancov sinekúrami, prakticky paralizuje normálne fungovanie zastupiteľstva a je synonymom úpadku a demoralizácie nášho mesta. Dlhodobo nevieme nájsť starostu, ktorý by nekorumpoval a poslancov, ktorí by sa nekorumpovali. Vzhľadom na blížiace sa komunálne voľby - už o dva roky - načim by sa obzrieť po nejakých vhodných kandidátoch. Nepoznáte náhodou niekoho?
 
Problém so zneužívaním poslaneckých mandátov v mestských podnikoch nemajú iba Nové Zámky, ale vzhľadom na biedny región je zobchodovanie mandátu pre mnohé osvedčené ale i nové kádre doslova otázkou existenčnou.
Prečítajte si tiež článok na túto tému uverejnený v dnešnom vydaní denníka N.
 
 
 

The index.php: SIZE[b]: 27,591 MODIFIED: 2020.06.02 00:09:45.MD5: c6ad8206bdc603ae024c3c247da15b9c STATUS: FALSE  This window is : x