Úvod / Nyitóoldal
   
 
Oto Psenak  17-04-26   3,668  
0
Malo to byť štandardné zasadnutie zastupiteľstva s množstvom realitného biznisu a obvyklým vypaľovaním mestskej kasy neplánovanými dotáciami na šport. Bomba vybuchla v bode Rôzne, keď poslanec Ivan Katona vystúpil s otázkou na štatutárov mestskej firmy Novocentrum ohľadne škandalózneho predaja jedinej prístupovej cesty k jazdarni nedávno zrekonštruovanej za 3 milióny Eur.  


 
Emotívne vystúpenie poslanca Katonu je doteraz najsilnejším apelom k verejnosti o lúpežníckom fungovaní mestskej firmy Novocentrum, cez ktorú sa v minulosti potajomky rozpredali mnohomiliónové mestské nehnuteľnosti v areáli býv. kasární aby sa z nich financovali mediálne(!) aktivity.

Zrejme nie takto to bolo vymyslené: Predaj sa mal udiať potajomky ako vždy doteraz v minulosti (mestské firmy zmluvy nezverejňujú - predávanie majetku mesta je obchodné tajomstvo). Čírou náhodou si však niekto všimol zmenu majiteľa na katastrálnom portáli. Ďalšia mrzutá vec, ktorá sa radnici prihodila, je, že stratila informačný monopol - už dnes je k dispozícii amatérsky záznam zo zastupiteľstva. Nepotrvá to dni ani týždne a verenosť si môže pozrieť grilovanie korupčníkov ešte skôr než sa im prestanú triasť ruky, usušia zarosené čelá a zmizne pýr hanby z tvárí.
Nahrávku si môžete pozrieť na FB stránke "Občianska kontrola" tu...
 
 
 
 

The index.php: SIZE[b]: 27,706 MODIFIED: 2021.01.22 22:13:44.MD5: f5341ba7412a090aa762cfdb4916ed98 STATUS: OK  This window is : x