Úvod / Nyitóoldal
   
 
Eva Polerecká  18-09-17   4,273  
0
Je zaujímavé sledovať ako efektne dokážu novozámockí poslanci hasiť oheň, ktorý sami založili. Neštítia sa pritom použiť žiadne prostriedky a dokonca ani poštvať proti sebe verejnosť - športovú proti nešportovej aj fanúšikov rôznych klubov proti sebe navzájom. Mnohí dobrí ľudia vôbec nerozumejú vysokej hre v pozadí a na sociálnych sietiach sa navzájom povzbudzujú ísť verejne vyjadriť svoj názor pred MsÚ kde zastupiteľstvo už 6 rokov nezasadá... Pre nich sú dobrí poslanci tí, ktorí ich klub podporia a zlí tí, ktorí sa zdráhajú platiť nekončiace účty nikto nevie za čo.  


Na minulom zasstupiteľstve poslanci na poslednú chvíľu ušili plány ako do budúcna riešiť problém, ktorý 20 rokov neriešili, ale na tom dneśnom vyhlásili za verejných nepriateľov práve tých, ktorí od začiatku hovoria nahlas o tom, že neexistujú pravidlá len kamarádšafti. Vraj kto vymyslí pravidlá, dostane Nobelovu cenu!

Nuž prvým pravidlom by bolo, aby si ctení poslanci, vrátane tých, ktorí sú tam len kvôli získaniu dotácií na šport a ničomu inému, láskavo všimli, že Mesto má niečo ako rozpočet. Tam sa na tento rok naplánovala čiastka 180.000 EUR a na základe žiadostí sa rozdalo 155.000 EUR. V čase tvorby rozpočtu sa neozvali že je suma nízka - zjavne preto, že si návrh rozpočtu ani neotvorili. A tak sa dnešným mimoriadnym prídelom dotácií na šport rozdalo až  359.500 EUR.

Druhým pravidlom by bolo smerovať peniaze daňových poplatníkov do športu detí a mládeže a nie o tom len hovoriť. Vymyslieť účinný spôsob ako sa peniaze dostanú k správnym adresátom. Ale to by pre p. poslanca Tótha nesmel byť najsprávnejším adresátom práve poslanec Tóth...

Tretím a dôležitým pravidlom je určiť balík peňazí, ktoré mesto investuje každý rok do svojich športovísk, aby tieto na hanbu sveta nevyzerali ako vystrihnuté z ročenky zo 60-tych rokov.

A štvrté pravidlo by bolo, aby športové kluby, ale aj ostatní prijímatelia, transparentne vyúčtovali prostriedky z verejných zdrojov a mesto ich následne zverejnilo. Nie je normálne, aby sme sa museli roky doprosovať aby mesto v rámci infožiadosti zverejnilo vyúčtovania. Písali sme tu...

Paradoxom je, že po minulom neúspešnom pokuse sa našlo 17 poslancov, ktorí sú tí dobrí a ktorí nie sú proti športu - takže aj poslanec Legény, Prešinský a poslankyňa Bohátová zmenili pod nátlakom športových fanúšikov názor. Chvályhodné je, že oni ho aspoň mali - hoci čo i len na krátke precitnutie počas minulotýždňového hlasovania - na rozdiel od ostatných, ktorí by rozdali aj všetky peniaze sveta, len aby ostali pri svojich korytách a korýtkach.

Hlasovanie:

 


Tí „zlí“ čo nemilujú šport tak veľmi ako pán Valent, Štefánik a Schwarz nakoniec ani neprišli, lebo im je zjavne nepríjemné, že sa pomaly každý týždeň zvoláva zastupiteľstvo a hasia sa požiare, ktoré oni nezaložili...V návale predvolebnej kampane, keď  už tu teda tú kampaň máme, si všetci kopli do poslanca Prešinského a pospomínali všetko, čo sa im počíta k dobru. Dokonca aj poslankyňa Hozlárová miluje šport a nezabudla pripomenúť, že úlohou poslanca je chodiť na športové a kultúrne podujatia a hovoriť s ľuďmi o ich potrebách.

Škoda, že jej uniklo, že úlohou poslanca je aj náležite venovať pozornosť majetku mesta a nepredávať jedinú cestu k Jazdiarni a to pre istotu hneď 2 krát. Aj poslancovi Štefánikovi, ak už má v pamäti kto ako hlasoval o dotáciách len skromne pripomíname ako on hlasoval, keď išlo o predaj pozemku pre primátorových príbuzných bez súťaže či odvolávaní konateľa spol. Bytkomfort, kam sa túžil čo najskôr dočasne ale nastálo usadiť.

A tak by sme poradili športovcom a všetkým fanúšikom, rovnako ako ľuďom od kultúry, buďte obozretní a nenechajte sa opiť rožkom, lebo predvolebný rok je za 4 roky len raz a veru nemusia vaši dobrodinci byť tak štedrí aj po iné roky. Kde niet pravidiel tam niet rozhodcu a najbližšie potiahnete za kratší koniec.

A pokiaľ povieme A: viac peňazí do športu treba povedať aj B:odkiaľ ich vziať? Nápadov mám neúrekom,ale o tom nabudúce...
 


Na záver len pre ozaj silné žalúdky: Konatelia mestských firiem poučujú pp. Prešinského, že  by si mal stúpiť do svedomia a mal by začať milovať šport tak ako oni - bez akýchkoľvek tabuliek... (klinknutím na obrázky spustíte videá)
 
Šport milujem a trošku ma bolia niektoré veci... (JUDr. Valent, konateľ mestskej s.r.o. Brantner) Možno je to také blbé źe tu sedíme takto mesiac a pol pred voľbami... (Ing. Štefánik, konateľ mestskej s.r.o. Bytkomfort poučuje posl. Prešinského čo je skutočná láska k športu)
 
V živote som nebol proti športu... Ing. Prešinský, ktorý urobil chybu keď sa zúčastnil tohoto rokovania a ktorý má evidentne problém povedať kolegom do očí, že podporou športu kryjú vlastné kšefty...  
 
 

The index.php: SIZE[b]: 27,589 MODIFIED: 2020.04.01 23:35:43.MD5: e11ca0decc8128949810a978f47debcd STATUS: FALSE  This window is : x