Úvod / Nyitóoldal
   
 
Oto Psenak  18-08-20   1,908  
0
V dnešnom čísle My/Naše Novosti uverejnil redaktor Miro Pastorek článok o turbulentnom vývoji v obci Kamenín, ku ktorému prispel i bývalý pednosta MsÚ Nové Zámky Peter Ágh. Ten sa po krátkom účinkovaní vkresle prednostu ObÚ vo Dvoroch nad Žitavou (písali sme tu) presunul do malej obce s tromi zamestnancami a pojal sa na 20% úväzok narovnávať záležitosti obce. V tom čase však už bol starosta definitívne rozhádaný s poslancami zastupiteľstva a tí neodhlasovali skvelé eurofondové projekty pripravené P. Ághom. Miesto toho prostredníctvom obecného kontrolóra iniciovali smršť trestných oznámení a pravdepodobne práve v súvislosti s týmito aktivítami uzrel svetlo sveta i článok v Plus7dní (referovali sme tu).  


Krátko po zverejnení článku P. Ágh ukončil svoje pôsobenie ako poradca pre eurofondy u primátora Bratislavy Iva Nesrovnala. Zdá sa, že byť prednostom hocikde je pre prezidenta Asociácie prednostov úradov miestnej samosprávy Slovenska a viceprezidenta Mmedzinárodnej asociácie manažérov miest kľúčové, lebo od toho sa odvíjajú i ďalšie možnosti na eurofondovom poli - aktuálne P. Ágh pôsobí  v monitorovacom výbore operačného programu Efektívna verejná správa, ktorý obhospodaruje rozpočet 335 mil. Eur.
 
Že sa počas pôsobenia na MsÚ v Nových Zámkoch stal naslovovzatým odborníkom na eurofondy, o tom svedčili nielen jeho iniciatívy na mieste (písali sme tu...), ale napr. aj článok v časopise firmy Centire, ktorá zhodou náhod, práve v tom čase pre nás dodávala Plán hosp. a soc. rozvoja (písali sme tu).
 


 
Že meno nášho bývalého najchytrejšieho chlapca v meste stále rezonuje, o tom svedčí aj drobná príhoda z nedávneho seminára protikorupčných aktivistov, ktorý každoročne usporadúva Transparency International v Čiernom Balogu. Ľubomír Andrássy, ktorý je aktuálne funkcionárom Najvyššieho kontrolného úradu, spomenul vo svojej prednáške, ako sa Nové Zámky svojho času zviditeľnili tým, že prednosta s primátorom po prehratých voľbách presunuli voľné prostriedky zo všetkých rozpočtových kapitol na odmeny a tie vyplatili svojim ľuďom ako bolestné (práve v tejto veci "zlatých padákov" prebieha konanie voči G. Pischingerovi a P. Ághovi na okresnom súde v NZ).

Druhýkrát zaznelo meno P. Ágha keď Ľ. Andrássy prezentoval protokol z kontroly NKÚ v Kameníne, v ktorom je uvedené, že P. Ágh sa stal prednostom v malej obci v rozpore so zákonom, keďže v obci nebola táto funkcia zriadená (protokol NKÚ tu...).
 
 

The index.php: SIZE[b]: 27,706 MODIFIED: 2021.01.22 22:13:44.MD5: f5341ba7412a090aa762cfdb4916ed98 STATUS: OK  This window is : x